V noci ve svém bytě na Vyšebrodsku pravděpodobně za použití násilí vzal 21letý mladík svého psa a dal ho do elektrické trouby. Poté zapnul ohřev přesahující teplotu 100 st. C. Pes byl v troubě jen pár minut. Spolubydlící, který se naštěstí v bytě nacházel, proti bestiálnímu majiteli psa zasáhl.

Pes se dostal ven a o případu byli vyrozuměni policisté obvodního oddělení Lipno nad Vltavou, kteří po příjezdu na místo tyrana zajistili a přivolali veterináře. Ten vyděšenému zvířeti na místě poskytl nutné veterinární ošetření a následně psa převezl k dalšímu opatření strážníkům městské policie. Jaké konkrétní bude mít zvíře následky a jaká mu byla způsobena újma, budou přezkoumávat odborníci z Krajské veterinární správy.

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat.

Policisté vyšinutého mladíka tento týden obvinili z týrání zvířat zvlášť surovým nebo trýznivým způsobem. Bestie měla psa v zapnuté troubě držet nejméně tři minuty! Měl spálenou srst na hřbetě a na končetinách měl spáleniny druhého stupně. Léčba psa si vyžádala zhruba tři týdny.

Trestní stíhání je vedeno na svobodě. Identitu tyrana police nezveřejnila.

Znáte muže, který zavřel svého psa do trouby? Víte více o případu? Napište nám na redakce@extra.cz.