Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Bestiálnímu týrání zvířat je konec: Vláda rázně zakročila proti množírnám a cirkusům

Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
množírny psů
Velkým problém současnosti jsou množírny psů, které se snaží vydělat na nebohých zvířatech, jež žijí v krutých podmínkách a často je s nimi velmi špatně zacházeno. Mnohdy předčasně umírají v bolestech, nemilována, osamocena. Vláda se nyní rozhodla, že množírny psů a koček by měl v budoucnu zakázat zákon.

„Novela stanoví, že se musí nahlásit ten, kdo má tři a více chovných fen. Fena může mít štěňata maximálně třikrát za dva roky, týká se to i koček. Za provoz množíren je tam pokuta až půl milionu korun,“ řekl Idnes.cz ministr zemědělství Miroslav Toman

Otázka zákazu množení psů se řeší už pěkně dlouhou dobu a nyní to konečně vypadá, že lidé, kteří množí psy, budou tvrdě potrestáni. V současné době poputuje novela do Sněmovny. Zákon se netýká jenom množení psů, ale také zpřísnění podmínek pro chov šelem.

„V České republice byly občas chovány v amatérských podmínkách, docházelo k venčení, kdy lidé chodili se lvem po ulici. To se tam výrazně omezuje, budou přísnější podmínky, budou si muset udělat kurz a budou muset mít licenci,“ sdělil ministr životního prostředí Richard Brabec

Novela se dále bude týkat i vystupování zvířat v cirkusech. „Je to kompromisní. Úplný zákaz drezury neprošel. Nově budou cirkusy licencovány. Cirkus by měl prokázat, že nedochází k týrání zvířat,“ dodal Brabec.

Související články

Další články