Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Bestiální video s upálením jordánského pilota pouštěli v Sýrii na velkých plátnech, čtěte šokující reakci DÍTĚTE

V Sýrii radikálům nestačilo, že upálili jordánského pilota v kleci, ještě to místním pouštěli jako hollywoodský film na veřejnosti na velkých plátnech. A byly u toho i děti s velmi zvláštní reakcí.

Naprosto ohavná, nesmyslně krutá a zvířecká vražda jordánského pilota Moaza al-Kasasbeha (†26) hýbe v těchto hodinách celým světem, protože ten je šokován neuvěřitelnou krutostí, s jakou radikálové z ISIS tohle celé provedli.

Už nejde jen o samotný akt vraždy, oni prostě natočili krátkometrážní hollywoodský film s perfektním střihem a nájezdem kamer, z něhož lze vyčíst, že tohle už není o pomstě, ale je to hlad po tom nejodpornějším a nejnechutnějším způsobu vychutnání si lidského utrpení.

Moaza umíral ohněm v kleci předlouho, v oranžových šatech nasáklých benzínem, zřejmě zdrogován, aby se nebránil a nekladl odpor. Z videa je patrno, že se chová jako ovce a nemá o sobě moc ponětí, cestou na smrt civí kolem sebe prázdným pohledem a naprosto bez zájmu o svůj osud.

Pomalu prochází kolem vedle sebe seřazených zakuklených radikálů, kteří drží kalašnikovy a sledují jeho cestu, zatímco on jde bez sebe do klece, k níž je vylita cesta benzínem. Pak jeden z vrahů přiloží k benzínu v písku pochodeň a v momentě nebohý pilot vzplane. Jeho utrpení trvá strašlivě dlouhé vteřiny, je slyšet křik a nářek, zatímco kamera dělá zpomalené a detailní záběry na jeho hořící tělo a obličej. Na konci přijede ke kleci buldozer a zasype ji i uhořelého muže sutí.

Ale to bylo ještě málo. Upálení pilota pak radikálové pouštěli na velkých obrazovkách ve městě Rakka, kde jej sledovali pomatenci lačnící po krvi, včetně dětí, a slavili a provolávali náboženská hesla. Na videu z tohoto barbarského festivalu je pak vidět asi osmileté dítě, kterého se tazatel ptá na pocity z vraždy mladého Jordánce.

„Spálil bych ho vlastníma rukama,“ usměje se chlapec vesele do kamery.

Nám už tak veselo tedy není. Nechtěli jsme původně, ale nakonec jsme si video s popravou pilota pustili, abychom byli v obraze, když o tom píšeme. Někdo z nás měl odvahu, někdo ne. Ti z nás, co to viděli, jsou otřeseni dosud a dostavily se i slzy. A že jsme už zvyklí na ledasco. Ale tohle je něco jiného. To je slovy nepopsatelná krutost, na které si dal ISIS ještě záležet. Pomazlil se s tím. Vymakal to.

Ukázal veřejnosti dosud nepoznanou hloubku bestiality, o níž dosud nikdo nevěděl, že může existovat.

Související články

Další články