Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Bestiální týrání psa mu projde! Jakub z Prachatic nejspíš vyvázne bez pořádného trestu

Jakub nebude vlastně potrestán!
Zdroj: archiv
+ Dalších 18 fotografií
Hned po zveřejnění bestiálního videa s týráním štěněte se objevily informace, že Jakub L. z celého případu vyvázne a potrestán vlastně nebude. Podle informací televize Prima opravdu vše směřuje k tomu, že Jakub bude potrestán jen dost symboicky.

Ty obrázky obletěly celé Česko. Jakub odporným způsobem týrá štěně. Pejsek bestiální zacházení málem nepřežil.

Hned po zveřejnění videa s týráním štěněte se na Facebooku objevily informace, že Jakub L. z celého případu vyvázne a potrestán vlastně pořádně nebude.

Reportéři Prima začali pátrat, jak bude prachatický soud násilníka trestat. Soud se k tomu zatím vyjadřovat nechce. Vše spěje k tomu, že Jakub bude potrestán jen symbolicky.

„V této věci příslušný soudce 13. dubna 2018 učinil první úkon ve věci. Jeho obsah bude možné zveřejnit až ve chvíli, kdy bude doručen všem účastníkům,“ uvedla pro Primu místopředsedkyně soudu v Prachaticích Vendulka Pozniaková.

Současná situace mohla naznačovat, že samosoudce buď rozhodl trestním příkazem, nebo odklonem celého řízení. „V tomto konkrétním případě by to pro Jakuba L. pravděpodobně znamenalo to, že jediný, jedinou zkušenost a jediný v uvozovkách výchovný charakter trestního řízení bude mít takový, že mu přijde trestní příkaz v obálce a ten si převezme a nepodá odpor, a tím to pro něj končí,“ uvedl pro Primu advokát Robert Plicka.

Rozhodování samosoudce je v těchto případech běžnou praxí. Běžně se v těchto případech nekoná ani hlavní líčení. Jakub tedy vyvázne hodně lacino. Změnit to chce strana TOP 09. Ta dává návrh, aby v budoucnu za týrání zvířat padaly skutečné tresty, ne jen symbolická pokárání.

„To, jak tato kauza zřejmě vyšumí do ztracena, ukazuje nutnost změny zákona, který jsem inicioval. Pevně doufám, že mě kolegové v poslanecké sněmovně podpoří. Není přece možné, aby člověk, který už jednou zvířeti ublížil, odkráčel ze soudní síně prakticky bez trestu. A aby si třeba hned druhý den pořídil zvíře další, které znovu vystaví stejnému utrpení,“ uvedl předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.

Související články

Další články