Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Bestiální pokusy lékařů na těhotných nepřežilo 11 novorozeňat: Ženám dávali Viagru

Ilustrační foto.
Lékaři v Nizozemsku podávali Viagru těhotným ženám, které měly špatně vyvinutou placentu. Tento pokus měl mít za následek, že se vývoj plodu urychlí. Bohužel došlo ale k obrovské tragédii. Přípravek na poruchu erekce zapříčinil smrt jedenácti novorozenců.

Portál BBC News uvádí, že výzkum provádělo Univerzitní zdravotnické centrum v Amsterdamu a začalo s ním již v roce 2015 a podílelo se na něm jedenáct nemocnic po celém Nizozemsku.

Pokusu se zúčastnilo celkem 183 těhotných žen, které měly špatně vyvinutou placentu a látka zvaná sildenafil měla pomoct urychlit vývoj plodu. Látku užívala polovina žen a druhá dostávala pouze placebo.

Odborníci se domnívají, že prostředek způsoboval u novorozeňat vážná plicní onemocnění. Jedenáct novorozenců kvůli této látce přišlo o život. Podobné projekty s těhotnými ženami zkoušely státy jako Austrálie nebo Británie, avšak po dlouhodobém užívání se nedostavily negativní ani pozitivní účinky.

Pokud má žena špatně vyvinutou placentu, tak se většinou děti rodí předčasně a tomu chtěli lékaři zabránit. Pokus ale neskončil dobře, a tak v současné době na tuto poruchu neexistuje žádná léčba.

Související články

Další články