Takový případ snad ještě Slovensko nezažilo. Policejní hlídka byla zavolána do romské osady u obce Čaňa. Policistům a později i záchranářům se naskytl opravdu hrůzný pohled. Záchranáři našli v jednom z příbytků teprve tříletou holčičku v bezvědomí.

Policie moc dobře věděla, že je sanitka na cestě, ale nehodlala dále ztrácet čas. Okamžitě začali zjišťovat základní životní funkce holčičky. Dívenka nedýchala a neměla absolutně žádný puls.

Maličké holčičce byla poskytnuta první pomoc a poté se už jen čekalo na příjezd záchranné služby. Díky rychlé pomoci se záchranářům podařilo holčičku oživit, ale její stav byl velmi vážný. V těžkém stavu byla převezena do nemocnice, kde bohužel na mnohočetná zranění nakonec zemřela.

Tříletá dívka žila v romské osadě se svou matkou a jejím druhem. Lékaři se nechali slyšet, že na dívčině tělo našli nespočet modřin a podlitin a také mnohočetné zlomeniny, které byly staršího data.

Dívka byla dlouhodobě týrána a a lidé z okolí se shodují na tom, že smrt byla pro dítě vysvobozením. Oba dva „rodiče“ dokonce o nebohé dítě pálili cigarety. Druh ženy mlátil malou Evičku každý den a s potěšením. O hrozném případu informoval slovenský server tvnoviny.sk.