Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Best of Česká soda! Jak se bavili naši rodiče? Dost dobře! Posuďte sami!

Satirický pořad ČESKÁ SODA, který se uváděl v programu České televize od června 1993 do konce roku 1997 jako občasník, se stal kultovním dílem, které se později objevilo jako střihový film i na plátnech kin.

Pořad dosud zůstává v tomto žánru výjimečným (i když jeho koncepci a model začaly napodobovat i jiné pořady tohoto typu), svým humorem nezařaditelným a nerespektováním žádného tabu pro širší veřejnost i nepřijatelným. Jako první přišel s parodiemi televizních zpráv, politiků, reklam, schémat televizních pořadů, klipů atd. Vyvolal spory, protesty, bouřlivé divácké ohlasy, kritiku laiků i odborníků, ale i nebývalou oblibu.

Mnohé texty z České sody zlidověly. Jak nasvědčuje založení několika fanklubů České sody, výroba stejnojmenné sodové vody, obrovský zájem o videokazety s pořadem, jeho neustálé reprízování v České televizi i návštěvnost filmové kopie v kinech po České republice, pořad pro část diváků zcela zlidověl.

Je vážně škoda, že za 18 let od posledního dílu Sody se žádný podobný formát na české TV scéně neobjevil. Tak jako u Sody se nenasmějete ani u Uvolněte se, prosím!, ani u Na stojáka.

A co vás ve videu čeká? Například Stalin a Hitler v Otázkách Václava Hlodavce!

Související články

Další články