Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Berlín má problém: Tamní psi jsou zdrogovaní kvůli exkrementům narkomanů

Chodíte se svým pejskem na procházky bez košíku? Dávejte pozor, ať
nesežere něco nevhodného…
Zdroj: profimedia.cz

Veterináři v německém hlavním městě bijí na poplach. V poslední době prudce stoupl počet případů, kdy se psi otrávili požitím lidských exkrementů. Testy v jejich krvi odhalily přítomnost tvrdých drog, jako je heroin či kokain.

Mezi nejkritičtější oblasti patří známé berlínské parky Treptower a Kreuzberg, které přitahují narkomany. Ti obvykle neztrácejí čas hledáním veřejných toalet a potřebu chodí vykonávat do nejbližšího křoví.

„Jakmile pes takový výkal najde a sežere, začnou se mu třást nohy, kvůli čemuž nemůže pořádně chodit. Drogy navíc způsobují i dehydrataci a zrychlení srdečního tepu,“ varoval jeden z místních veterinářů.

Převážná většina psů naštěstí „rauš“ přežije. Obvykle však musí zůstat několik dní na klinice na pozorování.

„Byli jsme s naším psem Benem na procházce v parku Görlitzer a zničehonic se mu udělalo hrozně zle. Mysleli jsme, že nastala jeho poslední hodinka. Okamžitě jsme ho odvezli k našemu veterináři, který nám řekl, že s největší pravděpodobností se jedná o intoxikaci drogami, a podal mu dávidlo. To díkybohu zabralo,“ uvedl nejmenovaný student.

Jörn Bischof, který Bena ošetřoval, k tomu podotkl, že by možná nebylo špatné, kdyby chovatelé psů zkusili své miláčky pojídání exkrementů odnaučit. „Takzvaná koprofagie se relativně často vyskytuje u psů, kteří citově strádají a tímto poněkud nechutným způsobem se snaží upoutat pozornost svých majitelů,“ dodal.

Související články

Další články