Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Berete si s sebou na záchod mobil? Tak s tím okamžitě přestaňte! Přečtěte si proč

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Každý z nás je už v této době zvyklý být pořád mobilní. Takže si telefony bereme s sebou i na záchod. Sjíždíme tam Facebook a internet, někdy na záchodě i telefonujeme. Jenže bychom s tím měli přestat. Brát si telefon na toaletu je totiž hodně nebezpečné.

Podle lékařů by se telefon na záchodě používat neměl. Ale u některých je to pořádně špinavý zlozvyk, který nás vystavuje vážným rizikům. Když totiž saháme na splachovadlo a utíráme se, hned pak sáhneme po telefonu. A to je prostě špatně! Pro bakterie tím totiž připravujeme živnou půdu. Salmonella, escherichia coli a jiné mají v tu chvíli rej.

Náš mobil je vlastně takový inkubátor. Vydává teplo a bakterie na něm dokáží přežít několik dní. Nachytat se na něj můžou ale i ze vzduchu. A to se stane právě na záchodě, protože si telefon položíte blízko záchodové mísy. Ze stejného důvodu bychom neměli mít blízko záchodové mísy ani kartáček na zuby. Když spláchneme, všechny bakterie vyletí z mísy až metr a půl daleko.

Telefon bychom tedy měli nechat ve vedlejším pokoji a jít vykonat potřebu bez něj. Přece jenom nemusíme být pořád mobilní a aspoň na záchodě bychom si měli nechat trochu klidu.

Podle průzkumu, kterého se zúčastnilo 408 respondentů, 61 % lidí používá telefon na záchodě. 44 % lidí splachuje i při tom, když telefonují. 49 % lidí si čte na záchodě zprávy a 92 % lidí na něm projíždí sociální sítě. Bez Facebooku a Twitteru prostě nevydrží, ani když si chtějí ulevit.

31 % lidí, kteří si berou telefon na záchod, na něm stráví mnohem víc času, protože se na telefonu doslova zaseknou a 9 % lidí se dokonce stalo, že jim telefon spadl do záchodové mísy. Takže byste si měli rychle rozmyslet, jestli si příště vezmete telefon na záchod, nebo si dopřejete chvilku klidu bez něj.

Související články

Další články