Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Berenika Kohoutová promluvila otevřeně o mateřství: Je mi líto žen, které kojit nemohou, svěřila se herečka

Berenika Kohoutová promluvila otevřeně o mateřství: Je mi líto žen, které kojit nemohou, svěřila se herečka
Zdroj: showpix.cz
+ Dalších 6 fotografií
kojení
Berenika Kohoutová (29) nedávno porodila dceru Lolu a tak ve svém životě poprvé zažívá mateřství, které jí dává pořádně zabrat. Na sociálních sítích nedávno přidala fotografii, na které kojí a popsala své rozpolcené pocity. Fanoušky informovala také o tom, jak celý proces kojení intenzivně prožívá. Zároveň zmínila matky, které nikdy kojit nemohly. Její příspěvek tak mnoho žen ocenilo a poděkovalo jí za podporu.

Novopečená maminka Berenika Kohoutová se nebojí promluvit o intimních věcech a tentokrát se rozhodla vyjádřit i ke kojení. "Čtu, jak je skvělý, poslouchám, jak je skvělý, a je! Pak jsou tady ale holky, který kojit nemůžou. A mně je potom děsně líto furt slyšet a číst, jak je kojení ta nejvíc a nejdůležitější věc na světě," svěřila se Berenika na svých sociálních sítích. K upřímnému textu přidala fotografii, kde ze svého ňadra krmí svou malou dceru Lolu. Upozornila na to, že jako matka chce svému dítěti dát jen to nejlepší a podle ní to tak mají všechny ženy.

Rozpolcené pocity

V příspěvku se však rozohnila nad tím, že se na nekojící matky neberou příliš ohledy. "Jak se s tím mají vypořádat ty, které z jakéhokoliv důvodu prostě nemůžou? Je přece na světě x milionů lidí, kteří kojený nebyli a taky žijou, jsou šťastní a zdraví," sdělila herečka. Údajně se zpočátku těšila, až kojit přestane a bude se moci celou noc vyspat. "Půjdu do kavárny a tam si budu dávat pět hodin jedno kafe, aniž bych se nervovala, že někde vříská hladový dítě. Pojedu s Kryštofem na romantickej víkend. Půjdu do kina a pak na víno. Budu nosit JENOM oblečení bez knoflíčků. Půjdu cvičit a nebudu muset mít prsa omotaný tejpou," pokračovala v příspěvku.

Nyní se však cítí rozpolceně a zároveň uvažuje nad tím, jak bude výchova Loly vypadat bez mateřského mléka. "Nějak mě zradilo, co to kojení vlastně je! Souznění, radost, útěcha, láska. Lola se třeba teď budí v noci furt. A chce jenom potvrdit, že tam jsem (respektive moje prsa). Říkám si furt - ne, když nemá hlad, tak ji pochovám, utěším, ale nebudu ji přikládat. Dělá si ze mě dudlík a už se nikdy nevyspím," postěžovala si maminka. Nekompromisní odmítnutí jí však příliš nejde a stejně si nakonec dceru k prsu přiloží. "Ta úleva, že se cítí naprosto v bezpečí," popsala a dodala, že jí bude líto, až opravdu kojit přestane.

Podpora od žen

V komentářích se však dočkala veliké podpory od řady žen. Jednou z nich byla i Tamara Klusová, která je matkou tří dětí. "Tomuhle se říká moc přítomného okamžiku. Beru, udrž si tenhle úhel pohledu. Věř, že přesně ucítíš, kdy přijde ten moment," napsala pod fotografii Klusová. K té si přidaly další a rovněž se svěřily, že možnost kojit nikdy neměly. Mnoho z nich také poděkovalo za podporu, kterou jim Berenika formou příspěvku dokázala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy