Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Berenika Kohoutová po porodu splnila slib: Zpracovanou placentou se krmím poctivě

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Placenta
Berenika Kohoutová (29) nedávno porodila dceru jménem Lola. Novopečená maminka jenom září a mateřství si už od samého začátku užívá, alespoň tak to vypadá podle jejích sociálních sítí. Je známo, že některé matky chtějí po porodu požít vlastní placentu. Mezi nimi je právě Berenika.

Na Valentýna se Berenice Kohoutové narodila dcera, které dala jméno Lola. Holčičku má s přítelem Kryštofem Kubínem Sama Berenika má narozeniny 15. února, tak je mohou s dcerou slavit spolu.

O víkendu přidala na Instagram příspěvek, kde vyzývá lidi, aby se jí ptali, na cokoliv chtějí. Jako každé novopečené maminky se jí lidé vyptávali na zdravotní stav, zda je všechno v pořádku, zpětně jí moc gratulovali a přáli vše dobré.

Kontroverzní téma

Jeden či jedna z dotazujících však vypustili trochu kontroverznější téma: "Názor na zpracování a následné konzumování placenty...".p Je známo, že ne každý zastává názor, aby matky po porodu jedly svou placentu. Berenika má jasno, nechala si placentu zpracovat do kapslí.

"Mám zpracováno. Kapsle poctivě zobu a myslím, že díky nim jsem tři dny po porodu byla fyzicky úplně v cajku. A pak mám tinktury," odpověděla ve stories. Někteří lidé jsou toho názoru, že by ženy svou placentu jíst neměly. Je to podle nich naprosto normální u zvířat, ale ne u lidí. Opačný názor je ten, že pojídání placenty je naprosto zdravé a přirozené.

Vícero matek požilo placentu

Berenika ale není jediná, která nějak zkonzumovala vlastní placentu. Například Andrea Kerestešová slíbila, že po porodu ji sní. Míša Tomešová ji zkonzumovala také a prý jí pomohla po psychické stránce. Eva Burešová si prý z placenty udělala koktejl, ten jí po porodu dodal energii, poté využila zpracování v kapslích a tinktuře.

Jaký máte názor na pojídání placenty, ať už v jakékoliv podobě?

Související články

Další články