Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Benedict Cumberbatch slaví 44. narozeniny: Seriálový Sherlock Holmes je skrytý romantik

Benedict Cumberbatch slaví 44. narozeniny: Seriálový Sherlock Holmes je skrytý romantik
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
narozeniny
Dlouhán s pronikavě modrýma očima. Herec a producent Benedict Cumberbatch, který je znám nejen jako Sherlock Holmes, ale i coby Doktor Strange, slaví narozeniny. Svou milovanou ženu si bral v nejvíce romantický den v roce.

Brit Benedict Cumberbatch se narodil 19. července do herecké rodiny. Než se vydal ve stopách svých rodičů, odešel do tibetského kláštera v Indii vyučovat angličtinu.

První úspěchy zaznamenal coby divadelní herec v londýnském Národním divadle. Zahrál si například monstrum Frankensteina i neurotického Dána Hamleta.

Přelomová role

Ve filmu poprvé zazářil v roli fyzika Stephena Hawkinga v autobiografickém snímku. Celosvětovou popularitu však získal až s rolí geniálního Sherlocka Holmese

Na ztvárnění postavy slavného detektiva se připravoval opravdu svědomitě. Skoncoval s cigaretami i alkoholem a věnoval se sportu. Mimo jiné se naučil i šermovat a hrát na housle.

Benedictovy ženy

Dlouhých 12 let žil s herečkou Olivií Poulet, se kterou se seznámil na univerzitě. Následoval krátký románek s umělkyní Annou James, po kterém přišlo období minivztahů. Jeden čas se dokonce spekulovalo o tom, jestli není Benedict homosexuál.

Veškeré dohady však zažehnala operní režisérka Sophie Hunter, se kterou se herec oženil na svatého Valentýna roku 2015. Hned čtyři měsíce po svatbě se novomanželům narodil syn Christopher Carlton. Po dvou letech se seriálový Sherlock stal dvojnásobným otcem, kdy na svět přišel Hal Auden.

Plány do budoucna

A co do budoucna? Benedict se bude podílet na animovaném fantasy Magik, který režíruje Stephen Wallis. Zatím však není známo, kdy bude mít snímek premiéru.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy