Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Bendův kmotrhotel získal obří kompenzace: Po mejdanu už ani korunu, hřímá Hamáček

Zdroj: Profimedia.cz
Mejdan v Teplicích
Oslava 50. narozenin může Petra Bendu vyjít pořádně draho. Teplický podnikatel se totiž rozhodl, že uspořádá večírek ve svém hotelu Prince de Ligne, kam pozval několik desítek hostů, a to i přes vládní nařízení spojená s koronavirovou pandemií. Právě kvůli ní přitom hotel na kompenzacích získal od státu přes 800 tisíc korun. Na další příspěvky ale může Benda dost možná zapomenout.

Těžko říct, zda Petr Benda při plánování oslavy narozenin počítal s tím, že za ni vyhodí dost možná miliony. Ne však za jídlo, pití a obsluhu, ale za následnou pokutu za porušování vládních nařízení. Nemluvě o tom, že Bendův teplický hotel Prince de Ligne může přijít o státní kompenzace určené podnikům, které musí mít během pandemie zavřeno.

Benda už přitom od státu inkasoval na kompenzacích pořádný balík. „Za jarní uzavírku z nařízení vlády získalo ubytovací zařízení 831 600 korun z programu Covid Ubytování,“ uvedl pro Seznam Zprávy Vilém Frček z tiskového oddělení Ministerstva pro místní rozvoj.

Na další kompenzace může zapomenout

Kvůli večírku a porušení koronavirových nařízení ale Bendovi hrozí, že od státu neuvidí na hotel ani korunu. Podle mluvčího ministerstva totiž tomu, kdo poruší vládní nařízení, nebude uznána další žádost o kompenzace.

To pro Seznam Zprávy potvrdil i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Pan Benda nedostane pravděpodobně ani korunu z kompenzací, na které by měl nárok jako podnikatel,“ sdělil vicepremiér.

Přestupek řeší magistrát

Kompenzací přitom Benda čerpal víc. Jak informují Seznam Zprávy, teplický hotel čerpal podporu na své zaměstnance v rámci programu Antivirus. Benda navíc už podal žádost o kompenzace v rámci Covid Gastro Uzavřené provozovny. Je ale pravděpodobné, že kvůli jednomu večírku už podnikatel neuvidí ani korunu z žádného z programů, do kterých se přihlásil.

Co se týče samotné pokuty za pořádaní večírku, lze očekávat, že může sahat do výše milionů korun. Benda se totiž dopustil porušení nařízení v době nouzového stavu. Policie už vyšetřování uzavřela a nyní se čeká na stanovisko magistrátu, který rozhodne o výši pokuty. Drobné to ale rozhodně nebudou.

Související články

Další články