Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Bendigův podvod s moukou a rasismem: Zneužil nás pro své zviditelnění, zní hořce z Novy

Jan Bendig a jeho podvod s moukou a rasismem: Drsné vyjádření Novy
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Herminapress.cz/Pavel Dvořák
+ Dalších 23 fotografií
Vyjádření

Původně to vypadalo jako rasistický útok na zpěváka Jana Bendiga (30), kdy mu při příchodu na České slavíky "neznámý muž" vychrstl na obličej i tělo mouku. Všechno je ale podle všeho jinak. Na povrch totiž vyšla informace od policistů, že se jednalo o předem domluvenou aféru, jak řekli ve vysílání na CNN Prima News. Zpěvákovi i "útočníkovi" nyní hrozí pokuta až padesát tisíc korun. K incidentu se pro eXtra.cz vyjádřil také PR koordinátor televize Nova Daniel Maršalík.

Minulý rok došlo před předáváním cen Českého slavíka k překvapivému incidentu. Když zpěvák Jan Bendig dorazil na červený koberec, údajně neznámý muž na něj vysypal mouku. Zpěvák posléze řekl, že neví, co to bylo za muže a že se určitě nejednalo o předem plánovanou akci.

Nebudu lhát, ale včera mě to chvíli po tom incidentu totálně zlomilo a nevěděl jsem, co si mám myslet a co dělám špatně. Furt se ptám proč. Snažím se makat, chci být vždy na každého slušný a být inspirací pro ostatní, ale pak se objeví někdo jako ‚tento,‘ ani nevím, jak ho nazvat, a zase mi ukáže, že se prostě vždycky najde někdo, kdo vám to zkazí a zasáhne vás u srdce,“ tvrdil Bendig krátce po incidentu.

Policie vyvrací, že šlo o náhodu

Jenže tuto informaci nyní vyvrací policie. „Kriminalisté celý incident na Českém slavíkovi prověřili a detektivové z odboru extremismu a terorismu zjistili, že oba účastníci se na celé události domluvili. Z tohoto důvodu nebyl spáchán žádný trestný čin a celý případ byl odložen. Oba jsou ale podezřelí z přestupku křivé vysvětlení a případ předáme příslušnému správnímu orgánu k prošetření. Oběma hrozí pokuta až 50 tisíc korun,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Doporučené video: Neznámý muž hází na Jana Bendiga mouku.

Vyjádření

K celé události se nyní pro eXtra.cz vyjádřil PR koordinátor televize Nova Daniel Maršalík. „Pokud se potvrdí, že incident byl zinscenován, jsme zklamáni, že někdo využil předávání cen Český slavík, který je již více než 60 let oslavou české hudební scény, ke svému vlastnímu zviditelnění. Také je nám velmi líto, že zpěvák, kterému jsme dokonce dali příležitost vystoupit v programu živého přenosu, uvrhl negativní světlo na celý galavečer,“ řekl Maršalík.

Jan Bendig se dosud k novým informacím, které vyšly na povrch, nevyjádřil. "To já se omlouvám, já nemám žádné informace a teď mi říkáte novinku, tak se omlouvám," mlžil jeho partner a zároveň manažer Lukáš Rejmon s tím, že fakt, že by měla být celá situace nahraná, nevyvrátil.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy