Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Bendig ze SuperStar v šoku: Jeho příteli hrozí 5 let basy. Obviněn z obchodu s bílým masem

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
EXKLUZIVNĚ
Už pět let tvoří páreček, mají idylku a jsou dokonce zasnoubeni, jenže se čistě teoreticky může stát, že na stejnou dobu je odloučí vězení. Řeč je o Honzovi Bendigovi (25) a jeho příteli Lukáši Rejmonovi (33). Ten byl obžalován v mediálně ostře sledovaném případu týkající se homosexuální prostituce nezletilých. Aktéři čelí i obžalobě kvůli ze zločinného obchodování s lidmi nebo svádění dětí k pohlavnímu styku. Co na to Bendig a Rejmon říkají?

Roky odposlechů a sledování známého vykřičeného domu pro pány v centru Prahy před dvěma lety přineslo ovoce: policie obvinila šestici mužů z hodně nepěkných věcí, za které čtveřici kvůli spolupachatelství v organizované skupině hrozí až dvanáct let, zbylým dvěma pak o něco nižší flastr. Jedním z těch méně ohrožených je i Lukáš Rejmon, může dostat od dvou do pěti let vězení.

Zpěvákův přítel

Jedním z obžalovaných, kteří se v pondělí 4. listopadu postavili před soud, je i někdejší provozní klubu Lukáš Rejmon, který je již pět let mediálně známý jako partner zpěváka Honzy Bendiga. Ten naše informace o svém obvinění potvrdil. Že by musel za mříže, toho se však neobává.

„Se skutečnostmi uvedenými v obžalobě a týkajícími se mé osoby nesouhlasím. Obvinění je vykonstruované, budu se aktivně bránit. Více se k věci vyjadřovat nebudu,“ uvedl.

Jan Bendig, který otevřeně přiznává, že by už dávno skončil za kasou v supermarketu nebýt toho, že jeho přítel je posledních pět let i jeho manažerem, vytáhl ho nahoru a zajistil mu zakázky a koncerty, věří, že Lukáš vyjde z procesu jako nevinný člověk.

„Bohužel i takové věci se dějou. Vím, kdo za těmito výmysly stojí, a vím, proč si určité věci vymyslel, aby nás poškodil. Za Lukášem stojím a stát budu. Vím, že je do toho zatažen neprávem. Přece jsem za těch pět let poznal, vedle koho žiju,“ říká Bendig rezolutně.

Kdo to zapříčinil?

Nikoho sice nejmenoval, dotyčný mladík se ale eXtra.cz sám pochlubil. A mluvil i o Lukášovi. „Na něj mají policisté asi nejvíc důkazů, možná dostane nejtvrdší trest,“ tvrdil o něm hodně kontroverzní mladík David Rajt, kamarád pašeračky drog v Pákistánu, který podle svých slov vyšetřování inicioval.

„Ano, stojím za tím. Nemohl jsem se už dívat na to, jak majitel toho podniku a jeho spolupracovník obchodují s bílým masem. Pracovalo tam pět nezletilých,“ prozradil nám Rajt, který se vůbec netají tím, že šlo o pomstu. Tohohle prostituta si totiž „dovolili“ vyhodit z klubu, což se nedělá.

Podle našich zpráv ale na rozdíl od ostatních (například majitele podniku, Švýcara italského původu s iniciálami M. A. S.) Lukáš Rejmon neskončil ve vazbě, byl pouze přes noc v cele předběžného zadržení. Chlapcům mělo vadit, že jim rozdával vysoké pokuty za různé prohřešky, což policie vyhodnotila jako snahu o získání výnosu z prostituce.

O co v případu jde?

„Obviněným osobám je kladeno za vinu, že jako členové organizované skupiny spáchali zločin kuplířství a zločin obchodování s lidmi v úmyslu, aby jiného bylo užito k prostituci, či ve spolupachatelství přečin svádění k pohlavnímu styku v jednočinném souběhu s přečinem ohrožování výchovy dítěte, kdy oba přečiny byly páchány po delší dobu. Trestné činnosti se obvinění dopouštěli v souvislosti se zjednáváním mužů (a to i mladších 18 let) k poskytování homosexuální prostituce,“ uvedl mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.

Případ je postaven hlavně na tom, že někteří prostituti byli při nástupu do klubu nezletilí. Obžalovaní se ale brání tím, že jim kluci ke kontrole předložili falešné občanky, a tak nemohli o jejich skutečném věku nic vědět, i když se je snažili lustrovat, aby nijak neporušili zákon.

Související články

Další články