„Řekl bych, že to je neuvěřitelné, kdybych nevěděl, kolik do toho vložili Ester a její rodiče času a energie. Není to neuvěřitelné, je to vydřené a krásně vedené. Gratuluji všem, kdo se na této neuvěřitelné cestě podíleli,“ začal Ben Cristovao (30) vcelku normálně gratulovat báječné Ester Ledecké (22).

A pak to začalo, Ben zabrousil do minulosti a trošku si vylil srdíčko. „Lekce do života. Chtěl jsem se Ester ozvat, páč jsme spolu kdysi dávno na snowboardu začínali a trénovali, ale pak jsem si uvědomil, že jsem se jen tak sám od sebe pár let neozval a vždycky si jen z doslechu potvrdil, že ‚to ještě pořád dělá‘ a nevěnoval jsem tomu až do posledních dvou let skoro žádnou pozornost. A teď si budu hrát na kámoše, který chce honem pogratulovat? Prdlajs, kamaráde, pěkně do řady a počkej si, až a jestli si šampionka udělá čas,“ napsal zpěvák a porotce letošní SuperStar na Instagram.

Poněkud zvláštní gratulace, ale Ben je zkrátka svůj a už jsme si stačili zvyknout, že nedělá věci stejně jako ostatní.

Ledecká je už od časných ranních hodin hvězdou číslo jedna. A to nejenom v Česku, ale i ve světě. Dvaadvacetiletá Ester zítra povede českou výpravu na ukončovacím ceremoniálu olympiády. Poté ji čeká návrat domů a oslavy na Staroměstském náměstí s fanoušky.