Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ben Cristovao pod palbou kritiky kvůli Eurovizi: Pustila se do něj i kolegyně ze SuperStar

Zdroj: profimedia
+ Dalších 12 fotografií
Drsná kritika
Pěvecká soutěž Eurovize pomalu klepe na dveře. Letos za Českou republiku vyráží Ben Cristovao (32), který si přezdívá Benny Cristo. Bude nás reprezentovat se skladbou Kemama. Nicméně řada komentujících je s volbou Cristovaa nespokojená. Mnohým se vůbec nelíbí, že by nás měl zastupovat právě on. Podle některých je úděsný a jeho tvorba stojí za velký kulový.

Na každoroční hudební soutěži Eurovize bude letos Českou republiku reprezentovat zpěvák Benny Cristo (32), který se proslavil díky amatérské pěvecké soutěži SuperStar. Ben má silnou fanouškovskou základnu, která ho v účasti plně podporuje. Jenže je tu i řada kritiků, kteří jsou absolutně proti.

Drsná kritika

Pod příspěvkem na sociální síti ČT24 se snesla na Bena vlna negativních komentářů. Ohromná část komentujících nesouhlasí, že by Ben měl zastupovat Českou republiku na Eurovizi. „To je děs, texty si píše na počkání a hudebně stojí za… škoda mluvit. To je teda reprezentace. To už neměli koho poslat?“ krutě kritizuje jedna z komentujících.

„Těžká ostuda člověk, co neumí zpívat a těží jenom z toho, že dnešní mladý lidi nemají žádný hudební vkus. Na podprůměrný SuperStar skončil daleko vzadu, ale bude na Eurovizi,“ vysmíval se další komentující.

Někteří dokonce zmínili, že i kapela Mandrage v čele se sešlým Víťou Starým, by uspěla lépe. „To už i Vít Starý v současném stavu, by měl větší šanci,“ zaznělo pod příspěvkem.

Do Bena se pustila dokonce i kolegyně ze SuperStar. „Hm tak to není asi zas o zpěvu. Já vidím na takovém místě umělce, někoho váženého s melodickou a topovou hudbou a dobrý hlas k tomu součástí,“ postěžovala si Leona Šenková. Na další kruté komentáře se podívejte do fotogalerie.

Ben četl drsné komentáře

Protože sociální sítě jsou všem přístupné, tak i sám Ben neváhal a nahlédl do komentářů. Zdá se, že ho drsná kritika lehce sebrala. Proto vydal na svém Instagramu vyjádření. „Sklidil jsem negativní kritiku za zpěv a formu, což mi tak trochu vzalo vítr z plachet a utvrdilo mě, že hudbu asi opravdu vnímám jinak, než spousta lidí tady v CZ a zároveň mě lidi budou asi vždy soudit trochu přísněji, než ostatní,“ napsal Ben.

„Určitě nejsem nejlepší zpěvák a bylo tam par intonačních chyb, ale v tom celku mi přijdou lidské a vlastně mě i baví. Vždycky jsem dělal hudbu pro lidi a ne pro muzikanty a toho se budu držet,“ vysvětloval Cristovao.

Eurovision Song Contest

Velká cena Eurovize je každoroční hudební soutěž, kterou pořádají aktivní členové Evropské vysílací unie. Za každou zemi vyjede jeden interpret a svůj stát reprezentuje s jednou soutěžní písní.

Za Českou republiku letos vyráží Ben Cristovao aka Benny Cristo s písní Kemama. O jeho působení rozhodlo hlasování fanoušků a odborné zahraniční poroty. Benovými výraznými soupeřkami byly Olga Lounová (38) a mladičká zpěvačka Elis Mraz (25).

Semifinále a finále letošní Eurovize se uskuteční od 12. do 16. května v nizozemském Rotterdamu. Ben Cristovao bude soutěžit ve druhém semifinále 14. května. Loni zaznamenal velký úspěch na Eurovizi Mikolas Josef, který je v současné době velmi úspěšným zpěvákem a prorazil i v zahraničí.

Související články

Další články