Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Ben Cristovao o zrušení Eurovize: Soustřeďme se na zdraví, imunitu a pomoc ostatním

Zdroj: archiv Bena Cristovaa
soutěž
Už v květnu měl Ben Cristovao (32) reprezentovat Českou republiku na Eurovizi. Ta ale byla na základě rozhodnutí Evropské vysílací unie zrušena z důvodu snížení rizik nákazy koronavirem. Vyjárření poskytl nejen sám zpěvák, ale i Česká televize, kde je soutěž pravidelně vysílána.

Vzhledem k pandemii koronaviru, který způsobuje nemoc Covid-19, bylo celosvětově zrušeno hned několik sportovních i kulturních událostí. Mezi ně patří i Eurovize, na které měl letos Českou republiku reprezentovat zpěvák Ben Cristovao (32). Jakkoliv pro něj může být po dlouhé přípravě zrušení soutěže zklamáním, na 100 % s ním souhlasí.

Českým divákům oznámila zrušení letošní Eurovize manažerka vývoje ČT. „Zrušení soutěže nás samozřejmě velmi mrzí, jakkoli se za současného nejistého stavu dalo čekat. Jakmile situace dovolí, budeme další postup, jak v rámci České televize, organizátorů, tak i EBU, řešit a komunikovat. Vzhledem k organizační náročnosti projektu nelze soutěž jen tak přesunout v čase, ze své podstaty navíc pracuje na principu sdružovaní umělců, fanoušků i návštěvníků. Kdyby toto mělo být narušeno, nemá smysl uvažovat ani o jiné formě,“ uvedla Lucie Kapounová.

Budoucnost soutěže pro příští rok je zatím nejasná. „Jedná se o čerstvou informaci, proto zatím není jasné, jak soutěž v příštím roce proběhne a v jakém stavu zůstanou národní kola s finalisty. My samozřejmě o vzniklou spolupráci s Bennym Cristo máme i nadále zájem. Celý tým do letošní účasti vložil hodně energie, za kterou mu velmi děkuji, stejně tak organizátorům,“ dodala Kapounová.

Pomáhejme ostatním, vybízí Ben Cristovao

Zpěvák, který musel o reprezentaci Česka bojovat s velkou konkurencí, je sice ze zrušení Eurovize zklamaný, moc dobře ale ví, že jde o velmi důležitý krok a nemá proti němu sebemenší výhrady. „Samozřejmě s rozhodnutím Eurovizi zrušit souhlasím a myslím, že bychom se všichni teď měli soustředit na aktuálnější témata jako je zdraví, imunita a pomoc ostatním,“ uvedl Ben Cristovao. Na Instagramu pak ještě dodal, že zdraví lidí z celého světa by v tuto chvíli mělo být prioritou.

Související články

Další články