„Právě jsem dokončil protialkoholické léčení. Závislost je něco, s čím jsem se potýkal již v minulosti a bojuji s ní dále. Chci žít plnohodnotný život a chci být ten nejlepší otec, jakým mohu být. Chci, aby moje děti věděly, že není ostudou si nechat pomoci, pokud pomoc potřebujete. Chci být taky oporou pro všechny tam venku, kteří mají problém se závislostí, ale bojí se udělat první krok. Mám štěstí, že mám lásku mojí rodiny a přátel. Především pak Jen, která mě plně podporovala a starala se o naše děti, zatímco jsem si plnil tyhle povinnosti. Tohle byl první z mnoha kroků, které jsem učinil na cestě za svým uzdravením,“ napsal na svůj Facebook poté, co se vrátil z léčebny.

Affleck byl podle všeho v léčebně i během předávání Oscarů, kam si však směl odskočit. Se závislostí se potýkal již v minulosti, léčil se například, když mu bylo 28.

Se ženou Jennifer jsou od sebe od roku 2015 kvůli jeho alkoholovým problémům. Rozvod byl již na spadnutí, ale podle všeho se pár nyní pokusí zapracovat na jejich vztahu. Dva roky spolu zkoušeli vycházet kvůli dětem, a když už to vypadalo, že se k finálnímu kroku Jen opravdu odhodlá, Ben se vrátil z léčebny rozhodnut na jejich vztahu zapracovat. Uvidíme, jak dlouho mu to vydrží a jestli to tentokrát zvládne.