Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Belgičtí policisté zatkli šest lidí! Paříž měla zažít další útok!

Pokračují teroristé v zabíjení nevinných lidí?
Zdroj: mirror.co.uk
Ve čtvrtek večer zatkla belgická policie šest lidí. Ti se měli podílet i na úterních teroristických útocích v Bruselu. Francouzští policisté zase chytli na předměstí Paříže teroristu, který údajně chystal další atentát. Zda i on nějak souvisí s úterní tragédií, zatím není jasné.

Belgická razie přinesla včera večer opět další zadržené. Ve čtvrtek večer zatkla policie šest lidí souvisejících s úterními útoky. Tři z nich byli dopadeni přímo v centru Bruselu nedaleko federální prokuratury. Dále razie probíhala ve čtvrti Schaerbeek, která je známá jako islámské sídlo radikálů v Belgii. Policie ovšem zavítala i do evropské čtvrti, kde se nachází instituce Evropské unie.

Po úterních atentátech zatýkala i policie ve Francii. Na severním předměstí Paříže zatkla Francouze, který je podezřelý z příprav dalšího teroristického útoku ve Francii. S touto informací přišel večer francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve. Ministr prohlásil, že příprava byla už v pokročilém stádiu a díky policistům se útoku podařilo zabránit. Zatím ovšem nic nenasvědčuje tomu, že by to mělo jakoukoli souvislost s úterními útoky v Bruselu nebo listopadovými útoky v Paříži.

Související články

Další články