Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Bělení zubů: 6 tipů, jak dosáhnout zářivého úsměvu

Takhle zářivý úsměv můžete mít i vy!
Zdroj: facebook
Mezi nemodernější trendy mezi rtěnkami patří syté, výrazné barvy. Od červené, přes fialovou až po černou. Tyhle super barvičky se budou však nejlépe vyjímat, pokud vaše zoubky budou zářit jako perličky. Možnosti bělení zubů jsou v dnešní době neomezené. Přinášíme vám tipy, jak dokonalého chrupu docílíte nejlépe.

1. Pořádně je vyčistěte

Než se pustíte do bělení, pořádně svůj chrup vyčistěte. Dokonalého zbavení se bakterií docílíte například s elektronickými kartáčky, které dosáhnou do všech koutů vaší dutiny ústní. Usazené bakterie zapříčiňují vznik plaku a následných kazů. Než začnete bělit, je potřeba mít papulku dokonale čistou.

2. Bělicí pera

Plastovým páskům odzvonilo. Dnes mnohem víc frčí bělicí pera, štětce nebo gely. Škála možností je skutečně široká a v podstatě tak záleží čistě na vás, jakou variantu zvolíte. Nicméně bělicí pásky jsou k dostání pořád.

3. Běžné bělení

Když už o nich mluvíme, pásky na bělení jsou dostupné v každé drogerii od značek běžných zubních past. Je to levnější varianta domácího bělení, pokud nechcete nebo nemůžete investovat větší částku. Pásky mají jednoduchou aplikaci, kterou jednoduše zvládnete s pomocí návodu. Můžete je vyzkoušet, a pokud vám ani po pár týdnech nebudou vyhovovat nebo neuvidíte rozdíl, jednoduše přistupte k účinnější variantě.

4. Domácí bělení

Další domácí formou bělení je s pomocí peroxidu. Ten aplikujete buď přímo na zuby, nebo do zubní formy, kterou na svůj chrup nasadíte a necháte působit. Pro tento způsob užití je používán slabší peroxid, který není tak účinný. Bělení se tak může protáhnout na několik týdnů. Nicméně pokud dojde ke kontaktu peroxidu s dásněmi nebo rty, může vás to přesto pěkně pálit.

5. Domácí bělení od vašeho dentisty

Pokud nechte čekat věčnost, než uvidíte pořádný výsledek, poraďte se se svým zubařem. Ten vám může vytvořit domácí formu bělení přesně na míru. Forma bude vytvořena podle vašich zubů, díky tomu bude sedět napevno. Díky tomu peroxid nebude pronikat nikde okolo. Může tak být použita silnější forma, se kterou dosáhnete prakticky okamžitého výsledku.

6. Bělení zubařem

Nejrychlejšího vybělení chrupu docílíte přímo v ordinaci vašeho zubaře. Ten zakryje všechny měkké tkáně ve vašich ústech, aby nedošlo k absolutně žádnému kontaktu s bělidlem. Může tak použít nejsilnější formu peroxidu. Ta zuby nepoškodí, ale dokonale vybělí. Je to nejrychlejší, ale také nejdražší forma bělení zubů.

Související články

Další články