Během mrazů hrozí psům zánět močových cest i poraněné tlapky. Jak je co nejlépe ochránit?
Teplotami pod minus 20 stupňů netrpí jen lidé, ale samozřejmě i psi. Pobyt na takovém mrazu mu může poranit tlapky, může nastydnout, a dokonce mít i zánět močových nebo dýchacích cest. Zatímco my se dokážeme teple obléct a zakrýt si citlivé uši i ruce, pes si musí vystačit s kožichem Má ale jednu výhodu. Na rozdíl od lidí se rychle zahřeje. A pokud je vás miláček dlouhosrstý, nemusíte mu kupovat ani obleček.
Problém v mrazech se týká především malých, starých a nemocných psů. Ti můžou onemocnět doslova hned. Jejich tělo rychle prostydne, takže byste jim měli pořídit obleček Měl by jim zakrývat ale i bříško.
Také byste si měli dávat pozor u procházek. Berte psa raději na kratší a častěji než na jednu třeba dvouhodinovou. Pes může na delší procházce spíše nastydnout. Hlavně u krátkosrstých plemen hrozí prochladnutí močových cest. Když se vrátíte domů, nesundávejte obleček psovi hned Počkejte, až se vyrovná jeho teplota a uklidní oběh. Ten přechod ze zimy do tepla bytu je pro něj citlivý.
V mrazech můžou mít pejsci problémy i s tlapkami. Nenechte je běhat po ledu nebo po chemicky ošetřených silnicích. Můžou mít pak velké zdravotní problémy. Lepší bude, když se proběhnou po sněhu kolem vašeho domu a po chvíli zase půjdete domů. Takhle to můžete opakovat vícekrát za den. Když přijdete domů, psovi tlapky opláchněte a ošetřete. Nepouštějte na ně ale moc teplou vodu, mohly by je pak bolet.