Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Během koronavirové krize Češi nejvíce důvěřují Hamáčkovi: Adam Vojtěch u lidí pohořel

Během koronavirové krize Češi nejvíce důvěřují Hamáčkovi: Adam Vojtěch u lidí pohořel
Zdroj: archiv
+ Dalších 8 fotografií
koronavirus
V Česku je momentálně 1775 lidí nakažených koronavirem. Dobrou zprávou je, že se vyléčilo už deset lidí. Sice šest lidí podlehlo nákaze, ale ti měli většinou další závažná chronická onemocnění. Lidé na sociálních sítích vehementně diskutují o tom, zda česká vláda tuto krizi zvládá nebo ne. V anketě se utkali premiér Andrej Babiš (65), vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (41), ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula (56).

Celý svět bojuje se zákeřnou pandemií koronaviru Situace v Evropě je nejhorší ve Španělsku a Itálii, kde počet obětí překonal Čínu. Česká republika si z evropských států vede zatím nejlépe. Máme sice 1775 nakažených a jedenáct pacientů je napojeno na mimotělní oběh, ale šest lidí, kteří koronaviru podlehli, měli další závažná zdravotní onemocnění.

Váda České republiky dělá, co může, aby zajistila dostatek roušek a dalších hygienických pomůcek, ale přesto je mnohými kritizována za to, že hlavní představitelé zaspali dobu a začali jednat pozdě. Statistiky ale mluví jasně.

Lidé jsou zavření v karanténě doma, a proto komentují na sociálních sítích téměř každé rozhodnutí vlády. Na facebookových stránkách eXtra.cz byla vytvořena anketa, kde mohli lidé hlasovat, komu v současné situaci nejvíce důvěřují

Nejlépe si vedl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, který získal přes 1,3 tisíce hlasů. Hned za ním je premiér Andrej Babiš (65), který dostal od lidí osm set hlasů. Nejhůře skončil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který získal pouhých tři sta hlasů. A co myslíte vy? Komu nejvíce důvěřujete?

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy