Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Běhám pro Anabell: Charitativní projekt pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy

Běhám pro Anabell: Charitativní projekt pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy
Zdroj: Pixabay.com
tabu

Centrum Anabell pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým více než 18 let. Anabell má svá Kontaktní centra v Brně, Praze a Ostravě. Mimo odborné sociální poradenství poskytuje Anabell také telefonickou krizovou pomoc, internetové poradenství, rodinnou terapii, nutriční poradenství, peer-konzultace, svépomocné skupiny a služby následné péče. Anabell má i své vlastní charitativní projekty, kterým se dlouhodobě věnuje.


Běhám pro Anabell, charitativní projekt Centra Anabell, založený na principu „zdravého sportování“ vznikl v hlavě jeho zakladatelky Evy Podroužek Fryšarové již v roce 2015. O pár měsíců později jej předložila ředitelce Centra Anabell Janě Sladké Ševčíkové a společně nastartovaly pilotní verzi projektu.

Tabuizované téma

A proč vlastně Eva Podroužek Fryšarová projekt založila? „Chtěla jsem svému běhání dát nějakou přidanou hodnotu – zdolané kilometry přetavovat ve finanční podporu pro Anabell. Později jsme se pro myšlenku snažili nadchnout i další aktivní lidi. Proč právě Anabell? S poruchami příjmu potravy mám osobní zkušenost, několik let jsem se potýkala s bulimií a vím, jak moc negativně může nemoc ovlivnit lidský život. Zároveň vím, jak důležité je o tabuizovaných poruchách příjmu potravy šířit osvětu. Aktuálně jsem na rodičovské dovolené, ale láska k běhání mě neopustila, nyní tedy běhám hlavně s kočárkem,“ sděluje zakladatelka projektu.

Projekt za pět let své působnosti prožil mnoho přerodů a svou zakladatelku stál nemalé úsilí jej dostat do povědomí běžců. Nyní má před sebou další cestu a všichni věříme, že se do něj zapojí řada nových běžců i chodců, kteří chtějí pomáhat.

Běh pro Anabell

Být součástí projektu je snadné. Můžete běhat, jezdit na kole, bruslích nebo chodit na procházky. Současně si zapisujete své uběhnuté nebo ušlé kilometry, které na konci každého měsíce zapíšete do darovacího formuláře a vynásobíte je částkou, kterou chcete Centru Anabell darovat.

Každý měsíc se losuje mezi běžci jeden hrdina, který získá atraktivní běžeckou odměnu. Centrum Anabell navázalo několik krásných spoluprací se sportovními značkami, které poskytují dárky pro běžce/dárce.

Primárně je finanční podpora z projektu určena pro telefonickou krizovou pomoc na Lince Anabell.


Utajený spor Slávka Boury s Železným. Rande pro LGBT natočil navzdory zákazu ředitele Novy, ten se pak chlubil cizím peřím

Související články

Další články

Nejnovější kauzy