Které z žen se občas nepřihodí nějaká ta kosmetická katastrofa, že. Nezoufejte, vše se dá včas zachránit!

1. Mastné vlasy

Narychlo jste si domluvila rande, ale trochu jste zapomněla, že vaše vlasy dnes vypadají, jako by je někdo vymáchal v motorovém oleji. Máte dvě možnosti: buď si rychle zaběhnout do drogerie pro suchý šampon (např. ve spreji od Timotei), nebo velmi jednoduché řešení představuje širší čelenka nebo šátek do vlasů.

2. Rozpraskané rty

Kůžička odlupující se z vašich suchých rtů – to není nic hezkého. Nejjednodušším řešením je vzít kartáček na zuby a velmi jím jemně promasírovat rty tak, aby se odstranily ty nevzhledné šupinky kůže. Další možnost: smíchejte med s krystalovým cukrem a nechte působit deset minut. Vaše rty budou hedvábně jemné.

3. Podrážděná pokožka po depilaci

Zase jste spěchala a holila si nohy nasucho bez pěny. Výsledkem vašeho počínání je nepříjemné pálení, rudé pupínky, podrážděná kůže. Na zklidnění pokožky je dobré použít produkty s obsahem aloe very, které mají hojivý a protizánětlivý účinek.

4. Nepodařený melír

Doma jste si zaexperimentovala s barvou s cílem vytvořit si na hlavě jemné světlé proužky a nedopadlo to dobře? „Zkuste vlasy umýt tmavším tónovacím šamponem a co nejdřív si zajděte k profesionálnímu kadeřníkovi, aby vám melíry opravil,“ radí kadeřník celebrit Tomáš Kislinger.

5. Slepené řasy

Příliš velký nános řasenky slepil vaše řasy do trsů a teď nevíte, co s tím. Ještě než mascara zaschne, vezměte vlhčené odličovací ubrousky a stiskněte řasy z obou stran. Tak z nich dostanete přebytečný nános. S pomocí kartáčku pak řasy rozčešte.

6. Vysušená pleť

Vaše pleť je napnutá a nepříjemně svědí a pálí? Zřejmě je dehydratovaná. Na uhašení žízně vaší pleti jsou nejlepší minerální vody ve spreji, které ji nejen osvěží, ale navrátí jí i vláhu a tonizují ji.