Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Beata se probudila během operace, doktory to nezajímalo: Byla jsem jako v rakvi

Zdroj: Pixabay
Bolest

Odškodné ve výši 200.000 zlotých, což je v přepočtu asi 1,1 milionu korun, po letech vysoudila polská pacientka, která se náhle probrala uprostřed operace. O verdiktu soudu v Bydhošti informovala televize TVN 24. Předčasná probuzení z narkózy se podle odborníků stávala i dříve, ale v Polsku šlo o první soudní proces, který pacientka vyhrála, uvedla stanice.

Po probuzení už jen bolest

Pacientku po neplánovaném probuzení zalila vlna bolesti a současně byla naprosto bezmocná: přestaly fungovat prostředky, které ji uspaly, ale nadále účinkovaly látky ochromující její svaly, a tak žena nebyla schopna křičet o pomoc, zatímco operace pokračovala ještě 30 minut - bez narkózy či alespoň znecitlivění.

"Cítila jsem se jako zavřená v rakvi. Bylo to děsivé," vylíčila traumatizující zážitek Beata Szulcová z města Świecie na severu Polska. "Nejprve mě napadlo, zda vůbec žiji," dodala s tím, že "uvnitř člověka je strašná tma".

Lékařka pacientku ignorovala

Anestezioložka před soudem podle TVN 24 připustila, že si všimla, že pacientčina ruka se mírně pohnula, ale rozhodla se to ignorovat. "Tvrdila, že spěchala, že jí přestala psát propisovačka, že se jí chtělo na záchod, a to vše se dělo během té operace," uvedla advokátka Aneta Naworská. Lékařka podle ní připustila, že nikdo na operačním sále nechtěl uvěřit pacientce, že skoro celou operaci cítila vše, co se s ní dělo.

"Nastoupilo ohromující ticho. Sál byl naprosto konsternován a podezírám je, že nevěděli, co říci. Ale pak se ozvala paní doktorka, co to prý vykládám," zavzpomínala někdejší pacientka na okamžik, kdy mohla dát najevo, co se stalo. O odškodnění pak bojovala dalších sedm let.

Verdikt ještě není pravomocný, ale obhajobě se prý jen stěží podaří zpochybnit posudky znalců, podle nichž pacientka dostala narkózu v nesprávném množství. Nynější ředitel kliniky se odmítl vyjádřit, zda anestezioložka v nemocnici stále pracuje a zda za své selhání nesla nějaké důsledky, dodala TVN 24.

Související články

Další články