Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Beata Rajská pro eXtra.cz: Myslet si, že hezká holka se hned prosadí, je nesmysl, svět modelingu je krutý

Beata Rajská: Svět modelingu je krutý
Zdroj: eXtra.cz/Martin Procházka
Exkluzivní rozhovor

Beata Rajská (59) poskytla eXtra.cz exkluzivní rozhovor, ve kterém promluvila o psychické náročnosti modelingu, novém ideálu krásy a v neposlední řadě prozradila i to, že si díky koronavirové krizi pořídila stroj na běhání. Módní návrhářku jsme zastihli během charitativní kauce pořádané v rámci projektu iMucha.

Beata Rajská o tom, jak zvládala koronakrizi

Jak jste zvládala koronavirovou krizi?

Myslím si, že celkem dobře. Za cíl jsem si kladla udržet lidi kolem sebe v pozitivní náladě a věnovat jim svou energii, což se mi skutečně vyplatilo. Neboť všechny moje kolegyně, počínaje krejčovými a konče modelkami, teď dělají nemožné a vydávají ze sebe absolutní maximum. Samozřejmě že byli všichni ve stresu a nevěděli, zda nějaké ty akce budou, anebo ne, jestli bude práce. Teď už zase jedeme v přípravách a celý tým kolem mě je dobře naladěný.

Bylo to náročné, ale vy se jen smějete. Jak se udržujete v psychické pohodě?

Jsem babička, a to je jedna z věcí, která mě v pohodě skutečně udržuje. Když se potkáváte s dětskou čistou duší, je to hrozně fajn a já si to nesmírně užívám. Vím, že každé úterý patří mojí vnučce, mám v sobě nastavené, že čas, který strávím s rodinou, je nejvíc. Samozřejmě jako každá žena "patlám" na sebe spoustu krémíčků, ale nejdůležitější je pro mě být v pohodě a být obklopena těmi správnými lidmi. K tomu, aby člověk vypadal dobře, je samozřejmě důležité zdraví, když máte zdraví a psychicky jste v pohodě, pak už dáte všechno.

Bylo smutné, že jsem rok neviděla rodiče, byli jsme jen v telefonickém spojení a volala jsem jim každou chvíli, ale fakt, že jsme všichni v pořádku, je pro mě víc než všechny masáže světa.

A ještě k té kondici, koupila jsem si stroj na běhání, protože s prvním lockdownem jsem začala chodit, a tak ho často doma na Vysočině zapnu, poslouchám hudbu a chodím si na něm. To mě neskutečně nabíjí.


Beata o náročném světě modelingu

V modelingu není jednoduché uspět a je plný stresu. Co byste poradila začínajícím modelkám?

Modeling je na sebevědomí náročný. Myslím, že je dobré, aby rodiče i okolí ta děvčata na to připravili, protože se během castingů mohou mnohokrát setkat s neúspěchem. Včera jsem mluvila s kamarádkou, která má neskutečně nádhernou neteř, a není výjimkou, aby si v agentuře vyslechla, že má zapracovat na své postavě. Pokud pak nemá dívka dostatečné sebevědomí, modelingové prostředí ji skutečně semlít může. Myslet si, že krásná holka se hned prosadí, je nesmysl.

Jak se změnil ideál ženské krásy?

Teď si velká spousta žen pěstuje zadečky po vzoru Kardashianek, před dvaceti lety letěly spíše nitěnky typu Kate Moss. Částečně je tenhle posun fajn, na druhou stranu je svět sociálních sítí zničující, zvlášť pak pro mladé holky, které chtějí vypadat jako jejich oblíbená instagramová hvězda. Jenže svět modelingu byl náročný vždy.

I své vnučce říkám, že když ji někdo kritizuje, neznamená to hned, že ji ten člověk nemá rád, ale že je to pro ni naopak příležitost, jak na sobě zapracovat. Co tě nezabije, to tě posílí. I když v modelingu neuspějete, jen zkušenosti z castingů vám pomohou se sebeprezentací. Vzpomínám si na Michaelu Salačovou: její tatínek, lékař, s modelingem moc nesouhlasil, ale Míša je zrovna ten případ ženy, kterou modeling a misskovství nezválcovaly.

Jaké modelky teď návrháři nejvíce vyhledávají?

Osobnosti. To znamená holky, které se dokážou prosadit. A už i starší než jen do dvaceti let. Možné je všechno. Výška je pro chůzi po mole stále velmi důležitá, ale důležitá je i osobnost modelky, která i během focení dokáže svou osobností nahnat chybějící centimetry.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy