Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Beáta Dercová má zvláštní kšeft: Synovi jsem ušila mámu a tátu, pak už to jelo

Pouze obličej umělkyně je skutečný, i psí kamarád je ušitý.
Zdroj: se souhlasem Beáta Dercová
+ Další 2 fotografie
zajímavosti

Sympatická Slovenka Beáta Dercová dnes vysvětlí pojem "selfie cuddle" v pořadu 7 pádů Honzy Dědka. Panenky jsou kopie lidí a psích mazlíčků a jedná se o hit, který chce momentálně téměř každý. Jak nápad vznikl, z čeho se panenky vyrábějí a zda se tím lze uživit, to vše se dozvíte v našem článku.

Hostem pořadu 7 pádů Honzy Dědka bude Slovenka Beáta Dercová, která se u nás proslavila díky tvorbě panenek, jež jsou věrnou kopií živých a konkrétních lidí. Jedná se o selfie panenky, přesněji o „selfie cuddle“, jak jsou označované mezinárodně. Panenky jsou uměleckým dílem a staly se velkým hitem, který si lidé objednávají především jako dárky.

Redakci eXtra.cz prozradila Beáta detaily samotných panenek. Hlavy panenek konkrétních lidí vyrábí z filcu, zatímco těla panenky jsou směsí nejrůznějších látek, většinou recyklovaných. Oděvy panenek vyrábí tedy Beáta i z vyřazeného oblečení celé rodiny.

Beáta Dercová vysvětluje, co ji k nápadu přivedlo: „Když můj syn nastupoval do školky, byl na nás velmi fixovaný. Přemýšlela jsem, co mu dám, aby mu tam nebylo smutno. Takže jsem mu ušila mámu a tátu, tedy sebe a manžela,“ sdělila Super.cz manuálně zručná a krásná Slovenka.

Skvělý nápad se setkal se stále větším a větším zájmem a Beáta Dercová začala šít panenky na objednávku. Dnes má zakázky na dlouho dopředu. „Ukázala jsem to kamarádkám a postupně se to rozšířilo, začala jsem šít rodiny. Motto je: rodina jako vyšitá,“ popisuje vývoj své činnosti, která původně nebyla myšlena jako živnost.

Pro redakci eXtra.cz Beáta prozradila : „Po sedmi letech už je to ale téměř zaměstnání, kterým se dokážu živit“. Na otázku, zda jí panenky ještě baví, odpovídá: „Zatím ano. Doufám, že se nedostanu do fáze, kdy toho bude tolik, že do šití nebudu moci vkládat emoce a energii“.

Selfie panenky s reálným obličejem podle jasné předlohy jsou velmi populární i za hranicemi. Jak vysvětlila Beáta, v Česku a Slovensku si zákazníci obvykle objednávají členy své rodiny. Jiné je to v zahraničí, kde je poptávka po známých osobnostech. Nejčastěji si lidé ze zahraničí objednávají populární herce či hudební interprety. V poslední době měla největší problém ztvárnit dvojici z kultovního snímku Quentina Tarantina Pulp Fiction.

Nejnáročnější byla dvojice z Pulp Fiction, tam se mi špatně vyšíval John Travolta. Čtyři hlavy šly do koše, popáté se to povedlo,“ vysvětluje umělecky zaměřená učitelka, která kromě panenek šije také věrné kopie psích miláčků.

Předloha pro šití musí prý vypadat co nejvěrněji, není tedy vhodné posílat foto, kde bylo použito příliš filtrů apod. „Nesmí to být našpulené rty nebo upravené fotky, protože ta panenka se jim potom nepodobá,“ konstatuje sympatická maminka.Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy