Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Bazény, sauny a wellness mají zelenou: 10 metrů na osobu, roušky a rozestupy i ve vodě

Bazény, sauny a wellness mají zelenou: 10 metrů na osobu, roušky a rozestupy i ve vodě
Zdroj: Pixabay
rozvolňování
Bazény, sauny a wellness centra se konečně dočkaly. Od 25. května by se měl spustit jejich plynulý provoz. Provozovatelé však upozorňují, že návštěvníci budou muset dodržovat přísná opatření, kterým se kvůli korornavirové pandemii bohužel nelze vyhnout. Na co všechno by si měli dát lidé pozor?

"V současné chvíli máme deset dní na to, aby se bazény otevřely. Pro někoho už je to docela pozdě. Některé bazény se 25. května neotevřou jenom z toho důvodu, že nám nikdo nebyl schopen říct alespoň předpoklad termínu otevření," tvrdí předseda Asociace bazénů a saun ČR Pavel Košnar.

Sauny a wellness centra

"Pro klienty všechno dezinfikujeme a připravujeme. Už teď ale víme, že můžeme otevřít pouze tři sauny ze šesti. Zbylé tři budou muset zůstat uzavřené," řekla TN.cz provozní wellness centra v Petrovicích Krystýna Mravíková.

Ve vířivkách a saunách musí lidé dodržovat 1,5 metrový rozestup, parní sauny zůstanou mimo provoz a ty suché musí mít minimální teplotu 70 stupňů. V sauně musí být plocha čtyři metry krychlové na jednoho návštěvníka.

Bazény, aquacentra, koupaliště

"U šaten a sprch je nutné zajistit co největší rozptýlení osob. Jako minimum jsme se shodli, že by to mělo být ob kabinku, ob skříňku," tvrdí hlavní hygienicka Jarmila Rážová. "Je potřeba minimálně dvakrát až třikrát denně provádět dezinfekci všech ploch zařízení. Co se týká tobogánů, je potřeba zajistit odstup, aby se ty osoby nesetkaly zejména v tom končícím bazénku," dodává Rážová.

Pro jednoho návštěvníka bazénu nebo aquacentra bude muset být vymezen prostor deset metrů čtverečních. Na koupališti by měli lidé nosit roušku, například při cestě pro občerstvení. Naopak přímo v bazénu nebo při opalování na lehátku ji mohou odložit.

Kapacita bazénů bude omezena na pět metrů čtverečních na osobu v části pro plavce a tři metry čtvereční v části pro neplavce. Vodu musejí provozovatelé chlorovat do maximální povolené míry, výjimku mají bazény pro kojence.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy