Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Bavil miliony, pak mrtvice, důchod a ztráta zaměstnání: Jak na tom je Petr Novotný?

Zdroj: archiv TV Nova, Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
OSUD
Nejpopulárnější bavič posledních třiceti let Petr Novotný (72) už dávno slezl z televizních obrazovek a přes mnohé zdravotní komplikace si užívá rodiny a důchodu. Tenhle chlapík, jehož pořady se dostaly mezi desítku nejsledovanějších televizních věcí historie, už miliony nepobaví, vystupovat už nemůže. Jak to s ním nyní vypadá?

„Táta je v pohodě, užívá si vnoučat a chodí na povinné procházky předepsané doktory, máma ho na ně vyhání. Sice se velmi rychle unaví, ale snaží se. Vánoce jsme celá rodina oslavili u sestry. Otec organizoval rozdávání dárků a zvonil zvonečkem. Děti si připravily vystoupení, to se mu moc líbilo. Básničky, písničky a že dětičky zahrají na flétničky, to mu udělá vždycky největší radost,“ prozradil bavičův syn Pavel.

Úspěch

Před dvaceti lety byl Petr Novotný absolutně největší hvězdou televizních obrazovek, jeho silvestry bořily žebříčky. „Silvestr 2000 měl hodně přes čtyři miliony diváků a podíl na sledovanosti přes osmdesát procent. Je to v top desítce historie televize Nova, tam jsou mimochodem i Novoty. Táta se doteď na svoje pořady rád dívá. Má hroznou radost z toho, že hlavně jeho Dobroty a Novoty stále dokola běží na Telce. I skoro čtvrt století po vzniku mají svůj stálý okruh diváků. Moc rád na to natáčení vzpomíná,“ pokračuje syn s tím, že bard tvorby humoru si občas povzdechne nad úrovní současné zábavy.

„Jediný, kdo ho baví, je Karel Šíp (74) a jeho Všechnopárty, jinak nic.“

A jak je na tom starší z Novotných s mluvou, která se mu po mozkové příhodě rapidně zhoršila, a proto musel pověsit svou profesi na hřebík?

Problém s pamětí

„Táta povídá normálně. Občas splete nějaké slovo a vůbec nedá číslovky. Neduhy spojené s mrtvicí má pořád. Takže vůbec nepoužívá telefony nebo internet, přestal úplně psát a na vystupování na veřejnosti to už taky není. Ale na to, jak to bylo, je na tom ještě výborně. Nedávno vlastně natáčel pro Českou televizi vzpomínku na Fešáky a to dal s přehledem. Dostal dopředu otázky, tak se to mohl naučit,“ doplňuje dítě Petra Novotného.

„Má potíže s krátkodobou pamětí. Z rukávu vysype historku starou čtyřicet let, ale co bylo před hodinou, to neví. Taky se velmi rychle vyčerpá, ale jinak je dobrej. Máme z něj celá rodina radost,“ dodal syn baviče, který už několikrát utekl hrobníkovi z lopaty.

Související články

Další články