Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tělíčko do řeky hodila matka. Tadeáš byl mrtvý několik dnů před nahlášením únosu

+ Další 3 fotografie
Policie stále intenzivně vyšetřuje, proč a kdy zemřel malý Tadeáš Z. Přímý podíl na jeho smrti vyloučila pitva. Miminko podle kriminalistů zemřelo na syndrom náhlého úmrtí. Do vody pak tělíčko podle vyšetřovatelů hodila matka. Prý netušila, co s tělíčkem dělat.

V pátek začala rozsáhlá pátrací akce po téměř pětiměsíčním Tadeášovi Matka policii oznámila, že šla s chlapcem na procházku do zámeckého parku v Hoříně na Mělnicku. Podle svého tvrzení usnula na sluníčku, a když se vzbudila, dítě prý bylo pryč i s kočárkem. Matka pak nahlásila únos.

Jenže podle policie dítě nikdo neodnesl. Kriminalisté verzi o únosu po několika dnech vyloučili.

Syndrom náhlého úmrtí

Středočeská policie v úterý oznámila, že příčinou úmrtí dítěte na Mělnicku byl syndrom náhlého úmrtí. Dítě bylo mrtvé několik dní

"Pitva proběhla v sobotu a předběžné závěry jsou takové, že nedošlo k násilnému činu. Příčinou je prozatím syndrom náhlého úmrtí, ale ještě nemáme konečné výsledky pitvy. Nikdo nebyl obviněn, nikdo nebyl ani zadržený, ale dále probíhají úkony trestního řízení,“ uvedl náměstek krajského ředitele Jan Krejčí pro novinky.cz.

Dítě zemřelo několik dnů před nahlášením únosu. Do řeky ho pak podle kriminalistů hodila matka, protože nevěděla, co dělat s tělem.

"Miminko bylo dáno do batohu s kameny a poté hozeno do řeky." To je část statusu, který se šíří po Facebooku. Podobně se vyjadřují další lidé na Mělnicku.

Policie dosud nepotvrdila, zda matka byla při nahlášení únosu pod vlivem drog.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy