Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Batoh s tělem Tadeáška našli až potápěči: Matka ho zatížila kameny, aby nevyplaval

Batoh s tělem Tadeáška našli až potápěči: Matka ho zatížila kameny, aby nevyplaval
Zdroj: Profimedia, Policie ČR
+ Další 3 fotografie
detaily o nálezu
Proč a jak zemřel malý Tadeáš? Jeho matka Veronika nahlásila, že kočár s miminkem někdo unesl, když usnula v parku. Realita je ale jiná. Tadeáš zemřel zřejmě na syndrom náhlého úmrtí. Tělíčko pak našli potápěči ve vodě. Získali jsme detaily z vyšetřování.

Matka malého VŠE O VYŠETŘOVÁNÍ PODIVNÉHO PŘÍPADU NAJDETE ZDE. nejdříve nahlásila únos. Tvrdila, že usnula v parku a miminko zmizelo i s kočárkem. Kriminalisté na základě výslechů brzy zjistili, že její verze je odlišná od reality.

Jako první jsme na eXtra.cz uveřejnili, že malý Tadeáš zemřel mnohem dříve, než matka ohlásila jeho zmizení. Předběžné výsledky pitvy vyloučily, že by Tadeáška někdo zabil. Klučina neměl na těle žádné známky poranění.

Kriminalisté pracují s verzí, že dítě zemřelo na syndrom náhlého úmrtí. Matka pak nevěděla, co s tělíčkem dělat. Se současným přítelem (nejedná se o Tadeášova biologického otce) pak tělíčko ukryli. Nakonec se rozhodli, že Tadeáše hodí do řeky.

"Schovali kočárek pod klacky. Druhý den tam znovu šli. Tadeáše dali do batohu s kameny a hodili do řeky. Pak tam hodili i kočárek," uvedl pro eXtra.cz náš zdroj.

S podobnou verzí pracují i kriminalisté. "Potápěči skutečně našli batoh s kameny. Takže tělíčko bylo zatíženo, aby nevyplavalo," uvedl zdroj obeznámený s průběhem vyšetřování.

Kriminalisté nyní čekají na oficiální výsledky pitvy. Součástí pitvy je i toxikologický rozbor. Kriminalisté musí vyloučit, že Tadeáš neměl v těle alkohol či drogy.

Je otázkou, zda bude matka z nějakého trestného činu nakonec obviněna. Podle oslovených odborníků je ve hře nedbalostní trestný čin či maření vyšetřování.

VŠE O VYŠETŘOVÁNÍ PODIVNÉHO PŘÍPADU NAJDETE ZDE

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy