Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Básník a otec čtyř holčiček Radek (†41) se zabil! Dostihl ho postcovidový syndrom

Opavský básník, pedagog a otec čtyř dětí Radek G. (†41) spáchal sebevraždu poté, co ho dostihl epostcovidový syndrom.
Zdroj: Se souhlasem Montessori setkání
Sebevražda

Oblíbený básník a pedagog Radek G. (†41) si vzal život poté, co ho dostihl postcovidový syndrom. Otce čtyř dětí provázely těžké deprese, a proto se rozhodl před týdnem spáchat sebevraždu.

Radek G. byl nejen opavský básník a oblíbený profesor Slezské univerzity, ale hlavně otec čtyř malých holčiček. Poté, co se nakazil koronavirem, z něhož se ještě úspěšně vyléčil, dostihl ho postcovidový syndrom. Ten doprovázely silné deprese a boj s nimi bohužel Radek prohrál.

„Ač jeho život plynul v harmonii, od nemoci s ním nebylo něco v pořádku,“ napsal pro deník Ostravan Radkův blízký kamarád. S depresemi se snažil bojovat a ještě osudný den navštívil svou odbornou lékařku, ale večer si sáhl na život.

Měl lidský přístup ke studentům

Smrt zasáhla také studenty, protože Radek G. byl profesorem Slezské univerzity. „Vždy jsem s láskou vzpomínala na jeho hodiny literatury a lidský přístup ke studentům. Neznám žádného jeho studenta, který by ho nemiloval,“ napsala jedna ze studentek.

„Pojďme obklopit rodinu a čtyři malé dcery láskou a péčí, kterou jsme sami od Radka dostali, když ještě byl mezi námi,“ stojí na profilu asociace Montessori ČR.

Radek se narodil v roce 1980 v Opavě a vystudoval obor čeština-angličtina. Několik let žil v Southamptonu, poté se vrátil zpět do Česka a věnoval se pedagogické praxi. Byl ženatý a měl čtyři dcerky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy