Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Basketbalový hrdina Blake Schilb: S krásnou Češkou má tři dcery, syna s roztleskávačkou

Basketbalový hrdina Blake Schilb: S krásnou Češkou má tři dcery, syna s roztleskávačkou
Zdroj: ČTK, Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Krásná rodinka
Psal se rok 2006, když si ho žádný z týmů NBA nevybral. A tak se basketbalista Blake Schilb vypravil na zkušenou do Česka. První dva roky hrál v dresu Nymburka, kde se seznámil se svou manželkou Barborou. Roky plynuly, dnes spolu mají tři krásné dcerky a z Američana jako poleno je český reprezentant.

Čeští basketbalisté se dostali na mistrovství světa nejdál v historii a velkou zásluhu na tom nese i 35letý Blake Schilb Rodák z amerického Illinois toužil po kariéře NBA, jenomže si ho v roce 2006 žádný z týmů nevybral.

Nasedl proto na letadlo a zamířil do srdce Evropy. Do země, kterou do té doby znal jako Československo

Začal hrát v dresu Nymburka, kde odehrál první dva roky, během nichž potkal svou osudovou lásku. Na tribuně zahlédl krásnou dívku a prosil spoluhráče, aby je seznámil. Seděla totiž vedle jeho manželky. "Hou hou, to ani nezkoušej," řekl mu nejprve.

"Ale nakonec nám domluvil setkání a my se do sebe s Bárou zamilovali od první chvíle, co jsme na sebe promluvili. Zní to jako klišé, ale je to tak. Bára se mi líbila ve všech ohledech, byla nádherná, inteligentní," vypráví Blake pro web bezfrazi.cz.

Krásku z tribuny si vzal a mají spolu tři dcery. Z Jocelynn, Imani a Isabelle už rostou půvabné slečny. Společně však vychovávají i Blakeova syna Jadina, o kterém dlouho vůbec nevěděl.

Záchrana syna a obří ztráta

Po večírku ještě v Americe strávil noc s jednou roztleskávačkou. Znali se ze školy, občas se bavili, ale nic z toho nevzniklo. "Jadin se narodil v polovině mé první sezony v Nymburce. Jenže ona otěhotněla a nic mi neřekla," prozradil basketbalista.

Syna zachránil doslova za pět minut dvanáct. Jeho matka totiž chtěla dát chlapečka k adopci. Postarala se o něj babička a o několik měsíců už ho Blake svíral v náruči. "V mé druhé sezoně už byl Jadin v Česku se mnou a spolu s ním můj brácha a sestra, kteří mi pomáhali se o něho starat. A co je nejdůležitější, Bára ho bez rozmýšlení přijala," pochvaluje si Blake.

Strach, že mu vezmou syna, musel být obrovský. Blake Schilb zažil v životě i mnohem větší ránu. V roce 2016 jeho bratru Tylerovi diagnostikovali zákeřnou leukémii. Bohužel boj s nemocí prohrál. Stejně jako Blake byl vášnivým basketbalistou, k němuž se dokonce po první chemoterapii ještě vrátil.

"I proto jsem v den, kdy nás opustil, nastoupil v Turecku k zápasu a až po něm jsem oznámil klubu, co se stalo, a že letím domů na pohřeb. Protože přesně takhle by to Tyler chtěl," vysvětlil Schilb.

Kromě toho, že je oporou české nároďáku, hraje Blake i za soukromé kluby. Po angažmá v Nymburku odešel v roce 2009 do Francie, pak následovalo Turecko, Srbsko a znovu Francie, aby se v roce 2015 vrátil do Turecka. Od září 2017 hraje Blake Schilb ve Španělsku, kde se svou velkou rodinkou i bydlí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy