Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Basketbalová senzace! Češi se po dlouhých 41 letech ukáží na olympiádě v Tokiu

Čeští basketbalisté jedou na Olympiádu!
Zdroj: Profimedia.cz
Historický úspěch

Čeští basketbalisté dosáhli opravdu vynikajícího a historického úspěchu. Ve finále kvalifikace na olympijské hry, které se uskuteční tento rok v Tokiu, porazili Řecko 97:72. Současní svěřenci trenéra Ronena Ginzburga se na olympijské hry vracejí po neuvěřitelných jednačtyřiceti letech! 

Češi už v 5. minutě po začátku zápasu proti Řecku vedli 20:6. Obdobně skvělý vstup měli v semifinále i s favorizovanou Kanadou (103:101 po prodloužení). Výhra proti Řecku Čechům zajistila vstup na letní olympijské hry v Tokiu. A to je veliký úspěch, protože naposledy se na nich čeští basketbalisté ukázali v roce 1980.

Nejlepším střelcem utkání byl pivot Patrik Auda, který nastřílel dvacet bodů. Kapitán Tomáš Satoranský (29) byl zase vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje. V základní skupině turnaje, který se bude hrát od 25. července do 7. srpna, budou svěřenci trenéra Ronena Ginzburga bojovat o vítězství s USA, Francií nebo Íránem.

Skvěle sehraný tým

„Je to jako pohádka, hodně emoční triumf. Chci poděkovat všem klukům za to, co předvedli. Každým zápasem jsme se lepšili a ve finále proti Řecku to byl podle mě nádherný týmový výkon, který skvěle nahecoval Honza Veselý,” prozradil Tomáš Satoranský podle webu Sport.cz.

„Olympiáda pro mě vždy byla jedním z největších sportovních zážitků u televize, ale ani v těch nejdivočejších snech jsem si neuměl představit, že bych si tam zahrál s českou reprezentací. Je to neuvěřitelný úspěch, co se nám tady podařilo. Ještě si to asi úplně neuvědomuju, ale u mě osobně postup na olympiádu je nejvíc a předčí i to, že jsem se dokázal dostat do NBA a už pět sezon ji hraju," dodal nadšeně Satoranský.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy