Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Basketbalista Dennis Rodman říká, že do Severní Koreje létá za zábavou. Co na to asi říkají lidé v koncentračních táborech?

Dennis Rodman si potřásá rukou s Kim Čong-unem.
Zdroj: Profimedia.cz

Severní Korea je krásné místo k životu. Vládne tam brutální komunistická diktatura, na spoustě míst umírají na ulicích děti hlady, a pokud se jenom minimálně postavíte režimu nebo se možná jenom na někoho špatně podíváte, skončíte v klasickém koncentračním táboře, které se tam od těch Hitlerových příliš neliší.

Bývalá basketbalová hvězda Dennis Rodman tam ale celkem pravidelně létá. Na dovolenou.

Basketbalista, který hrával za Chicago Bulls (a hrál s Jean-Claudem Van Dammem ve filmu!), už Severní Koreu dvakrát navštívil a byl dokonce významným hostem Kim Čong-una, kterého považuje za svého přítele. Ano, toho vládce, co nechal docela nedávno popravit svého strýce, protože se mu zachtělo.

Dennis Rodman ale říká, že do Severní Koreje nejezdí kvůli politice, ale „za zábavou“. Skutečně. „Jezdím tam, abych si zahrál basketbal a užil si zábavu,“ říká. Nehodlá s Kim Čong-unem mluvit o politice, protože není žádný politický ambasador. Pouze sportovec.

Rodman při své nynější návštěvě Severní Koreje bude čtyři dny trénovat také severokorejský basketbalový tým. Mimochodem, víte, co se stává s olympijskými severokorejskými sportovci, kteří neuspějí? Po návratu do země většinou někam záhadně zmizí… Takže by si asi neměl Dennis Rodman dělat v jejich týmu příliš mnoho přátel.

Související články

Další články