Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Basebolky, pěsti a nože: Šílená bitka desítek lidí v Karviné, svědci natočili video

Obyvatelé Karviné zažili scénu jako z akčního filmu. V neděli se totiž u lesoparku Dubina střetly dvě početné skupiny mladých lidí, které se rozhodly vyřídit si účty pomocí násilí. Účastníci rvačky k tomu podle svědků použili kromě pěstí i baseballové pálky a nože. Podle regionalní televize Polar, která o zuřivé bitce informovala jako první, skončili tři násilníci v nemocnici, údajně s řeznými ranami.

Incident měl počátek v sobotu u takzvaného Karvinského moře. Na břehu plochy vzniklé rekultivací krajiny po hornické činnosti se sešla početná skupina mladých lidí. Podle informací ČTK tam měli party, během které vznikl spor o ztracený a později nalezený mobilní telefon jednoho z účastníků. V té souvislosti se tlupa domluvila, že se sejdou ještě v neděli a vše "vyřeší" rvačkou.

V lesoparku Dubina se pak sešlo 40 až 50 lidí. "Od nedělního podvečera karvinští policisté prověřují vzájemné napadení skupiny osob na veřejném prostranství lesoparku Dubina. Po incidentu lékaři ošetřili tři mladíky," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Dodala, že momentálně policisté věc vyšetřují jako výtržnictví. Změnu právní kvalifikace ale nevylučují.

Nechyběly výstřely

"Navíc jsme zjistili, že prostřednictvím sociálních sítí se svolává další potyčka. Víme o tom a sociální sítě monitorujeme," doplnila Viačková.

Na sociálních sítích se pak rozšířilo video z nedělní rvačky, které jako první sdílela regionální televize Polar. Na krátké sekvenci je vidět, jak někteří účastníci hromadné bitky používají baseballové pálky. Na videu také zazněly výstřely, které podle svědků pocházely z airsoftových pistolí.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy