Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Bary jedou i přes vládní zákazy: Redakce zjistila, jak obtížné je dostat se na ilegální párty

Zdroj: eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
Šokující
Přestože klubům a barům oficiálně odzvonilo, načerno jede jedna akce za druhou, a to nehledě na vládní zákazy. Na tajné párty v Praze se ale dostanete pouze na osobní doporučení. Jak náročné je ho získat a na jakém principu organizované skupiny pracují, rozklíčovala redakce eXtra.cz

Registrace

První, co je třeba získat, je osobní doporučení. Bez něj jsou pořadatelé akcí velmi opatrní a nedůvěřiví. Zakládají si totiž soukromé skupiny na sociálních sítích, do kterých přijímají pouze členy, které si předem osobně prověří. Tip na takovou skupinu můžete získat třeba od kamaráda. Než vám do ní ale administrátoři potvrdí přístup, projedou si váš profil a zeptají se na pár otázek - mimo jiné i na to, od koho jste na ně dostali tip. Tím, že "naprášíte" svého kamaráda, se totiž snižuje riziko, že půjdete na policii.

Soukromé instagramové profily pak sdílí pomocí stories informaci o tom, že se v okolí koná párty. Takovou zprávu můžete dostat den před zahájením anebo i přímo v den konání párty. Soukromé akce ale probíhají většinou od pátku do neděle. Měnit se může čas i lokalita. O adresu si totiž musíte dle našich informací osobně zažádat.

Falešná adresa

Pokud jste úspěšní, přijde vám prostřednictvím SMS, aplikací WhatsApp nebo Instagram datum konání akce i smluvené místo setkání a kontaktní číslo. Adresu podniku totiž nedostanete okamžitě. První adresa je falešná. Na smluvené místo vás přijdou vyzvednout. Akce pak většinou probíhá o pár domů vedle, dojdete tedy pěšky. Budovy, ve kterých večírky probíhají, nejsou na první pohled nijak nápadné. Párty se konají převážně v podzemních podnicích s odhlučněním, takže na ulici není slyšet žádný hluk.

Večírky začínají většinou od osmi večer a končí až k ránu. Akce bývají omezeny na třicet až padesát osob a na některých místech se platí vstupné. To vychází v průměru na necelých tři sta korun. Některé kluby ceny natahují, jiné se snaží přilákat nelegální návštěvníky tím, že se drží při zemi. Vodka s colou v pražském podniku vyjde asi na sto padesát korun.

Fotit se nesmí

Mazaní podnikatelé za docela malé peníze běžně skupují bývalé restaurace a další podniky, které kvůli koronaviru zkrachovaly. Takový podnik se dá koupit už za milion korun. V klubu je přítmí, fotit se zde samozřejmě nesmí. Pokud byste sázeli na to, že uslyšíte češtinu, jste na omylu. Ilegální podniky jsou oblíbené mezi cizinci, personál na vás tedy klidně bude hovořit anglicky. V baru se roušky samozřejmě nenosí. Naopak, vodka teče proudem, tančí se, všichni popotahují z jedné vodní dýmky a chybět nesmí ani DJ. Na některých akcích si užijete i hazardních her nebo třeba striptýz.

Související články

Další články