Barvy symbolizují pět základních elementů: oheň, zemi, kov, vodu a dřevo. Nejsilnější je červená barva, spojená s ohněm, znamená vášeň a do domova přináší energii. Také vyvolává sexuální touhu, ale pozor, do ložnice patří jen decentně. Například na fotorámečky, polštáře či různé dekorace. Pro klidný spánek si vymalujte barvou, která přináší klid. Ideální do ložnice je tak modrá a zelená nebo barvy podporující stabilitu, jako je žlutá a béžová. Stejné barvy se využívají také v koupelně, tedy místě určeném pro relaxování.

Barvy písku se hodí také do kuchyně a obývacího pokoje. Místnosti, které slouží ke shromažďování více lidí, by neměly být z hlediska barev příliš divoké. Každý má jiný vkus, takže je dobré zvolit neutrální barvy, které budou vyhovovat všem. Do kuchyně se hodí také odstín hráškově zelené.

Výhled do přírody

Důležitou částí je také okolí našeho domova. Pokud máte dům, prvním krokem k tomu, abyste se v něm cítili dobře, je cestička. Ideálně taková, která má přírodní vzhled a v zimě na ní neuklouznete. Také výhled z domu by měl mít svá pravidla. Ideální je výhled do přírody, zelené a hnědé barvy.

Málokdo má ovšem v satelitním městečku výhled na kopce a louky, proto bychom si měli přírodu přinést co nejblíže k domovu. Ideální je terasa v dřevěném stylu. Péče o dřevo je ale náročná, mnoho lidí tak volí nový ekologický materiál WPC. Vzhled dřevoplastu koresponduje s teorií feng-šuej a vnáší do prostoru dobrou energii, nemusíme o něj totiž nijak zvlášť pečovat. Všechny odstíny dřevoplastových i dřevěných teras je dobré kombinovat se zelenou. Ta společně s hnědou přináší do domova zdraví a vitalitu. Zelená je navíc barvou energie a regenerace, takže pokud ji vhodně přenesete na terasu, ideálně pomocí květin a keřů, budete mít ve svém domově skvělé místo pro maximalizaci energetických toků podle feng-šuej.