Přesně šest měsíců ode dne, kdy Iveta Bartošová (†48) spáchala sebevraždu, se objevilo plné znění jejího dopisu na rozloučenou. Co v něm bylo?

Bartošová se letos 29. dubna rozhodla, že ukončí svůj život. Napsala dopis svým nejbližším a šla si lehnout na koleje u Uhříněvsi. Dopis našel po její smrti Josef Rychtář, jenže policie mu ho zabavila, což horkokrevného vdovce pořádně vytočilo.

Dopis, který byl napsán oranžovým zvýrazňovačem, prý nyní získal deník Blesk. „Milí nejdražší, prosím odpusťte mi, jenom vám přidávám starosti. Zbožňuju vás. Tohle už se nedá zvládnout. Miluju vás, hlavně Arťo – tvoje navždy máma. Budu se seshora na vás dívat. Pořád,“ stojí v dopise.

Co Iveta nemohla zvládnout? Proč, pokud trpěla šílenými psychickými stavy, pořád se svým manželem na veřejnosti tvrdila, jak je v pořádku? Na tyhle otázky už nikdy neodpoví. Zpěvačka, jejíž mnohá duševní extempore mohli sledovat například diváci tehdejší TV Pětky na vlastní oči, už nechtěla bojovat dál a rozhodla se raději zemřít.