Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Bartoška si nechal postavit fešnou chalupu: Neokázalý luxus, který vyhrál cenu

Jiří Bartoška: Nechal si postavit fešnou chalupu. Podívejte se jak bydlí festivalový prezident
Zdroj: Profimedia/CMC Architects/BoysPlayNice/Koláž Extra.cz
+ Další 4 fotografie
stavba

Herec a prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška (74) si dal záležet a stavbu svého rekreačního objektu svěřil špičkovým architektům. Jeho víkendové sídlo v Andělské Hoře u Karlových Varů tak vypadá jako ze žurnálu.

Ačkoli zvenčí působí budova nenápadně, uvnitř ohromí luxusem. Víkendové sídlo herce a prezidenta karlovarského filmového festivalu Jiřího Bartošky všechny okouzlí. Aby ne, když se na jeho vzniku podíleli architekti Vít Máslo a David R. Chisholm z ateliéru CMC Architects.

Engel House zapadá do okolí

Stavba nazvaná Engel House v Andělské Hoře u Karlových Varů stojí už čtyři roky. „Trávili jsme tam většinu času během pandemie. Manželka tam byla stále, já jsem občas jezdil do Prahy,“ řekl Bartoška před časem Frekvenci 1. „Na Andělce jsme šťastní, je to tam oáza klidu,“ dodal.

Od samého počátku bylo snahou architektů, aby dům dobře zapadl do romantické krajiny pod masivní skálou a středověkou zříceninou gotického hradu, na jehož úpatí se městečko nachází.

"Území patří do chráněné krajinné oblasti a leží v poměrně vysoké nadmořské výšce přes 600 mnm., a proto je zde nutno počítat i s drsnějším podnebím. Návrh domu vycházel z tradičního tvarosloví vesnického domu, ke kterému patří sedlová střecha a klasický dřevěný štít. Zároveň dům musel splňovat požadavky a funkce moderního domu a to jak pro komfort letní, tak i zimní rekreace," vysvětlili architekti.

Nechybí terasa ani bazén

Dům je postavený ze dřeva.  "Materiály jsou zvoleny tak, aby přirozeně stárly, časem tmavly a dobře zapadly do okolní přírody. Na štíty budovy bylo použito smrkové dřevo opalované ohněm, střecha má šedivou plechovou krytinu a jednopodlažní trakt je obložen reznoucím plechem Corten."

Obytná část je koncipována jako otevřená přes dvě podlaží a je propojena s kuchyní, která navazuje na venkovní zastřešenou terasu s venkovní kuchyní a sezením. V další části je pak hlavní ložnice, pracovna, koupelna a prádelna.

První patro nabízí hned tři ložnice, dvě koupelny, šatnu, studovnu a jednu víceúčelovou místnost. Celková obytná plocha činí 346 m2. Zahrada pak má přes 2 160 m2 a nechybí na ní terasa a bazén. Dům získal cenu BIG SEE 2019 za design.

Související články

Další články