Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Bartoška překypoval tajemnem a dobrou náladou: Jak to bude s festivalem ve Varech

Jiří Bartoška
Zdroj: Showpix
+ Další 2 fotografie
EXKLUZIVNĚ
Opatření vlády podle všeho zasáhnou do letošního 55. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech. Jeho prezident Jiří Bartoška (73) měl ale v pondělí skvělou náladu a vše vypadá, že za nějakých určitých podmínek se lidé festivalu dočkají. Patrně ale s ohledem na situaci v okolních zemích, kde jsou hranice stále uzavřené.

Festival má začít v pátek 3. července. Aktuálně se ale řeší prodloužení nouzového stavu. Pokud by k němu nedošlo, o čemž rozhodne v úterý Sněmovna, otevřely by se hranice. V opačném případě by platilo, že cestovat do Česka lze jen za určitých podmínek. Problém ale je, že mnohé země stále neumožňují vycestovat a hrozí tak, že pokud by ani v jiných zemích nedošlo v tomto ohledu k rozvolnění opatření, mnoho zahraničních osobností a návštěvníků se letos do Varů nepodívá.

"Nemohu zatím k tomu nic přesného říct. A to proto, že v úterý bude tisková konference, na které se vše řekne," řekl eXtra.cz dobře naladěný Jiří Bartoška "Já vám nemohu říct ani svůj názor a přání, ale vše se v úterý dozvíte, to bude klíčové," dodal Bartoška, který podle zjištění eXtra.cz věc řešil i s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem.

Pokud se festival ve Varech letos nakonec uskuteční, bude to jistě za přísných hygienických opatření. A je také pravděpodobné, že některé zahraniční hvězdy se letos budou muset omluvit.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy