Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Bartoš uklidňuje Česko před nákazou, Babiš kvůli koronaviru svolal Bezpečnostní radu státu

Zdroj: Profimedia.cz
POLITIKA
Koronavirus se dál šíří Evropou a blíží se k hranicím České republiky. První případy v úterý dopoledne ohlásilo Rakousko. Svého nakaženého hlásí také Chorvatsko a Švýcarsko. Lidé jsou v obavách, že se zákeřná nemoc rozšíří na území Česka. Kvůli novému koronaviru se v úterý večer sejde rozšířené předsednictvo Bezpečnostní rady státu (BRS). Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že jednání svolal na 19:30. Redakce získala vyjádření i opozičního politika Ivana Bartoše (Piráti), který upozornil na skutečnost, že sice nákaza vzbuzuje strach, ale na druhou stranu jsou už i tisíce vyléčených...

Babiš na twitteru k aktuální situaci uvedl, že radu svolal, protože nechce nic podcenit. „Chci projednat aktuální informace o připravenosti státu na možný výskyt koronaviru. Už jsou případy i v Rakousku a já nechci vůbec nic podcenit. Zároveň bilance všech vyšetření na koronavirus v ČR je v tuto chvíli stále negativní,“ napsal.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) v úterý řekl, že nemocnice v ČR jsou na případný výskyt koronaviru připraveny. Virus se šíří od prosince z Číny, kde je i epicentrum nákazy, a zabil od té doby přes 2660 lidí.

Bartoš upozornil, že vyléčených je přes 25 tisíc

Opoziční politik Ivan Bartoš rovněž jako vládní představitelé komentuje, že situaci není radno podceňovat, ale boj lékařů s koronavirem je v určitém procentu úspěšný.

„Aktuální celosvětová situace je zcela jistě závažná a apeluji na všechny, aby pečlivě sledovali místa s vyšším výskytem nemocných a pokud možno se jim vyhýbali. Zároveň ale v tuto chvíli není zapotřebí šířit paniku. Další informace budou i nám poslancům známy ve čtvrtek po jednání Ústřední epidemiologické komise. Rozhodně apeluji na všechny, aby se drželi základních hygienických pravidel v rámci prevence, což platí i pro chřipku. Případný outbreak (propuknutí – pozn. red.) v ČR by zachytila nějaká konkrétní nemocnice a já věřím, že Ministerstvo zdravotnictví má potřebné scénáře připraveny,“ řekl eXtra.cz Bartoš.

„Sleduji i informace týkající se boje s tímto zákeřným virem, a to od testování již existujících léčiv a jejich účinků na koronavirus až po vývoj vakcín a antivirotik. Data, která jsou k dispozici ukazují, že i když se růst celkového počtu nakažených nyní díky bohu zpomaluje, počet vyléčených dále stabilně roste. V tuto chvíli počet vyléčených přesáhl 25 tisíc,“ dodal předseda Pirátů pro eXtra.cz.

Související články

Další články