Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Bartoš s Rakušanem zahájili kampaň: Prošmejdili jsme jejich Švindlbus plný přešlapů současné vlády

Ivan Bartoš s Rakušanem zahájili kampaň: Prošmejdili jsme jejich Švindlbus
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
+ Dalších 21 fotografií
Volby 2021

Koalice Piráti a Starostové přiostřuje s předvolební kampaní, v rámci které odhalila autobus, v němž jsou předměty odkazující na přešlapy současné vlády. V takzvaném Švindlbusu je například vystavený Faltýnkův zápisník nebo třeba opsaná diplomová práce někdejší ministryně spravedlnosti Taťány Malé. Vůz na Letenské pláni představili v plné parádě předsedové Ivan Bartoš spolu s Vítem Rakušanem.

"Možná vidíte, že to není žádný naleštěný koráb, což ale není za osm let vlády Andreje Babiše ani Česká republika," řekl při odhalení takzvaného Švindlbusu předseda STAN Vít Rakušan. Skutečně jde o starší autobus, který je ale "vyzdobený" přešlapy současné vlády. Na karoserii tak lze spatřit výši státního dluhu nebo počet lidí, kteří podlehli koronaviru.

"To hlavní se ale skrývá uvnitř, kde jsme vystavili řadu zajímavých exponátů, které vám leccos napoví o současné vládě," vnadil Ivan Bartoš, šéf Pirátů. Prostřední část vozu totiž slouží jako malé muzeum přešlapů vlády Andreje Babiše.

Přemýšleli o dvoupatráku

Jedním z exponátů je například respirátor za 777 korun, který odkazuje na nákupy předražených hygienických pomůcek během pandemie. Mezi dalšími artefakty lze najít sklenici vody z řeky Bečvy, která byla minulý rok otrávena a dodnes není jasné, kdo za to mohl. Návštěvníci Švindlbusu pak mohou vidět třeba toustový chléb značky Penam, odkazující na kontroverzní stomilionovou dotaci na inovovanou výrobní linku.

"Když jsme přemýšleli, jak lidem přiblížit nebo připomenout některé události předchozích let, tak jsme si říkali, jestli bychom neměli mít dokonce dvoupatrový autobus, aby se nám tam exponáty, které jsou uvnitř toho autobusu neboli muzea zmaru, vešly. To jsme nakonec zavrhli, protože by se nám to nevešlo ani do vlaku," řekl Bartoš s tím, že nakonec vybrali jen ty nejvýraznější kontroverze Babišovy vlády.

Předseda Pirátů spolu s šéfem Starostů následně odjeli vozem do Ústí nad Labem, kde pokračují v kampani. Švindlbus využije koalice pro cesty po krajích, kde si budou moct lidé ono "muzeum zmaru" prohlédnout na vlastní oči.

Související články

Další články