Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Bartoš po setkání se Zemanem za plexisklem: Schůzka byla zajímavá, řekl

Zeman se sešel s Bartošem.
Zdroj: Twitter Jiřího Ovčáčka
Politika

Předseda Pirátů a kandidát na ministra pro místní rozvoj Ivan Bartoš mluvil na dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem o digitalizaci, stavebním zákoně nebo dostupnosti bydlení. "Neměli jsme žádný zásadní rozporů," řekl Bartoš po jednání novinářům. Jejich setkáním začalo dvoutýdenní jednání prezidenta s uchazeči o místo v nové vládě premiéra Petra Fialy. Informovala o tom ČTK.

Podle Ivana Bartoše byla debata během schůzky velmi konkrétní. Politici probrali priority ministerstva pro místní rozvoj i otázky digitalizace, kterou by se měl Bartoš ve vládě také zabývat. Milloš Zeman byl podle něj poměrně přesně informován, jaké jsou největší problémy resortu.

Bartoš označil schůzku za zajímavou

Mluvili tak třeba o stavebním zákoně, o dostupnosti bydlení, fungování státní správy a samosprávy a bavili se i o tom, kam směřovat digitální transformaci. Podle Bartoše oba politici neměli zásadní rozpory. Řekl, že licitovali nad modelem digitalizace v bankovnictví, zda se snižuje přiměřeně počet úředníků s tím, jak postupuje digitalizace tohoto oboru. Z pohledu inspirace schůzku Bartoš označil za skutečně zajímavou.

Cyklus schůzek Zemana s kandidáty na ministry by měl skončit v pátek 10. prosince. Poté se Zeman opět setká s Radimem Fialou, se kterým mluvil již v neděli po jmenování do funkce předsedy vlády.

Prezident byl za plexisklem

Protože je prezident kvůli onemocnění covidem v izolaci, jednal Bartoš se Zemanem přes mikrofony. Prezident byl po dobu schůzky oddělen plexisklovou bariérou. Podle Bartoše se jednání uskutečnilo ve stejné místnosti, ve které byl v neděli jmenován Fiala.

Předseda Pirátů během schůzky seděl v křesle u mikrofonu, prezident byl na invalidním vozíku ve vyhrazené části, která je podle Bartoše rozšířením jeho soukromých prostor. V nich platí pravidla pro lidi v karanténě. Bartoš byl před jednáním v Lánech testován na koronavirus. Poznamenal, že pro jistotu se také otestoval již dnes dopoledne. Informaci přinesla ČTK.

Související články

Další články