Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Barometr pravopisu politiků z ČSSD: Pamflet proti Kroupovi je plný školáckých chyb

Barometr pravopisu politiků z ČSSD: Pamflet proti Kroupovi je plný školáckých chyb
Zdroj: Se svolením Josefa Kopeckého
Kauza Vrbětice

Jan Hamáček v posledních dnech prožívá pořádně horké chvíle. Za vším stojí článek novináře Janka Kroupy z portálu Seznam Zprávy, podle kterého chtěl předseda ČSSD zamést informace o Vrbětické kauze pod koberec. Sociální demokraté se samozřejmě svého lídra zastali, a to dost netradiční cestou. Ve Sněmovně rozdali letáček, který Kroupu označuje jako nedůvěryhodného. Takzvaný "Barometr důvěryhodnosti novináře Janka Kroupy" je ale plný chyb, nejspíš proto, že byl ušit na koleni horkou jehlou.

Sociálními sítěmi od rána koluje fotka letáčku, který rozdala ČSSD v Poslanecké sněmovně. Jeho jediným cílem je zdiskreditovat novináře Janka Kroupu, který svými informacemi odpálil další skandál spojený s Vrbětickou kauzou.

Podle článku, který vyšel na portálu Seznam Zprávy a za nímž stojí právě Kroupa, chtěl předseda sociálních demokratů údajně zamést pod koberec informace o vrbětické kauze. Hamáčkovým motivem mělo být vyjednávání s Ruskem o vakcínách Sputnik V. a také možnost uspořádání setkání prezidentů USA a Ruské federace v Praze. Kroupa se přitom odvolává na zdroje, které se účastnily schůzky s Hamáčkem, na níž se měl projednávat podobný plán.

Leták neviděl korekturu ani z rychlíku

Řada politiků, zejména těch vládních, začala ihned útočit na Kroupu, přičemž korunu tomu nasadila právě ČSSD svým letáčkem rozdaným ve Sněmovně. Takzvaný "Barometr důvěryhodnosti novináře Janka Kroupy" zobrazuje případy, které známý investigativní novinář řešil. Letáček má očividně sloužit k tomu, aby zdiskreditoval zmíněného novináře v očích poslanců.

Sociální demokracie ale za svůj pokus sklidila spíš posměch, protože pamflet je očividně dělaný narychlo a obsahuje hned několik chyb a překlepů, čehož si všimli i lidé na sociálních sítích. "Bizarní letáček s barometrem důvěryhodnosti, který neviděl korekturu ani z rychlíku," okomentoval leták novinář Ondřej Nováček. 

Co se chyb týče. V druhém řádku u tématu Jourová je slovo "vazba" špatně vyskloňované, stejně tak je tomu v třetím odstavci. Místo v kauze Pandurů je na letáčku napsáno "v kauze Pandur". Ve druhém sloupci je místo slova "zveřejňuje" napsáno zveřejnuje. Poslední chyba se nachází ve třetím řádku, kde je použito slovo "níž" místo slova nichž.

Lidé se zároveň pozastavují nad rychlostí, kterou ČSSD prokázala, jen aby zdiskreditovala novináře. Pokud se hraje o křeslo Jana Hamáčka, není problém si promptně vytvořit kampaň na obhajobu předsedy sociálních demokratů. Dát jasné stanovisko k tíživým otázkám ale ČSSD trvá často i týdny...

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy