Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Barcelona je všem pro smích. Neudržela Messiho a ještě mu bude platit miliony dolarů

Lionel Messi přijde Barcelonu draho: Klub dluží fotbalistovi miliony dolarů
Zdroj: Profimedia
Fotbal

Přestup Lionela Messiho do Paris Saint-Germain je pro Barcelonu doslova noční můrou. Nejen že kvůli úsporám a obřím dluhům ztratila jednoho z nejlepších hráčů světa, ale také mu bude muset nejspíš ještě platit. Katalánský klub totiž šikovnému Argentinci podle španělských médií dluží věrnostní bonus v podobě až 45 milionů dolarů. 

Barcelona prožívá pořádně krušné období. Už dávno není tím obávaným gigantem, který naháněl strach nejlepším týmům Evropy. Velkou měrou se na tom podepsaly obří miliardové dluhy, které nasekal předchozí prezident klubu Josep Maria Bartomeu. Zmar Blaugranas navíc umocnil odchod Lionela Messiho, který byl s katalánským celkem spjatý od dětství.

Odchodem Messiho celá kalvárie ale neskončila. Barcelona nejen že čelí hněvu fanoušků, že neudržela svou největší hvězdu, ale také výsměchu zejména španělských médií. Důvodem je to, že katalánský klub zřejmě Messimu dluží pořádný balík v podobě bonusu za loajalitu, a sice 45 milionů dolarů.

Zní to skoro neuvěřitelně

Španělská média uvádí, že podle zveřejněné smlouvy měl Argentinec inkasovat mezi lety 2017 a 2021 neuvěřitelných 652 milionů dolarů. Z celkové částky pak mělo být vyplaceno 77,5 milionu jako bonus za loajalitu. Problém ale je, že klub údajně Messimu zaplatil jen část.

To je nejspíš zapříčiněno špatným hospodařením klubu. Barcelona totiž dluží v přepočtu kolem 30 miliard korun. I proto klub nestíhá platit to, k čemu se nehospodárně zavázal. "Zní to skoro neuvěřitelně, ale zdá se, že je to všechno pravda a jen to svědčí o tom, jak úžasně nešikovná Barcelona je a jak špatně je z pohledu financí klub řízen. Asi by to už nikoho nemělo překvapit," píše list El Espanol.Související články

Další články