Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Barbora Mottlová v hlavní roli klipu legendární kapely! Tihle frajeři se vracejí po letech na scénu a máte se na co těšit

Zdroj: youtube.com
Na přelomu osmdesátých a devadesátých let plnila hudební sály v České republice a její hit Nebudu už na tebe nikdy zlej pouštěla do éteru snad každá hudební stanice v zemi. Řeč je o kapele Pestalozzi, které se dala před časem znovu dohromady a nyní na sebe opět upozornila.

Pestalozzi přicházejí s písní Kolotoč, která se v poslední době dere do playlistů českých rádií. Kapela ji nyní podporuje aktuálním videoklipem. Hlavní roli svěřila Báře Mottlové.

Kolotoč je prvním singlem z nového alba Pestalozzi - Nekonečná jízda. Vznikalo pod dohledem renomovaného mladého producenta Honzy Horáčka (např. Meky Žbirka), který se postaral o to, že nová nahrávka zní jako Pestalozzi ve 21. století, a ne jako revival sama sebe z 90. let století minulého. Se „starými“ Pestalozzi muziku spojuje originální barva hlasu a typické frázování frontmana kapely Petra Gardnera.

„Kolotoč v písničce neodkazuje k pouťové atrakci, ale k životnímu cyklu,“ prozrazuje kytarista kapely Luboš Grossman, který ke zpracování klipu pozval režiséra Jana Chramostu. „Líbila se nám totiž práce jeho i celého týmu,“ dodává. Pestalozzi po natočení klipu nezahálejí a chystají se znovu do studia. „Budeme pracovat na čtyřech nových písničkách, které nám napoví, jak bude vypadat další směřování kapely,“ prozrazuje Grossman.

Skupina Pestalozzi vznikla v roce 1989 v Karlových Varech. Své první album Zařiď to vydali o tři roky později. V devadesátých letech pak ještě stihli vydat nahrávku Nebudu už na tebe nikdy zlej. Mezi největší hity patří Ukolébavka, Magdalénka, Já si tě stejně najdu.

"Většina z nás tehdy studovala právě pedagogickou fakultu. A s naším studiem je spojen i název kapely. Pestalozzi nejsou italské těstoviny, ale jméno švýcarského učitele Johana Heinricha Pestalozziho, který mimo jiné tvrdil, že se děti mají řezat odmalička," vysvětluje zpěvák Petr Gardner.

Související články

Další články