Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Barbora Krejčíková přepsala historii: Tenis má po 21 letech dvojitou královnu

Barbora Krejčíková po vítězství na French Open pokořila Roland Garros
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 7 fotografií
Tenis

Dokázala neuvěřitelné. Barbora Krejčíková (25) se stala první tenistkou po 21 letech, která na French Open zvítězila ve dvouhře i čtyřhře. Po boku Kateřiny Siniakové zvítězila v deblu. Barbora už včera vyhrála ve dvouhře a bere tak double.

Barbora Krejčíková si podmanila tenisový svět

V sobotním finále dvouhry French Open zvítězil český tenisový poklad Barbora Krejčíková s přehledem. Svou soupeřku Anastasii Pavljučenkovou z Ruska na kurtu rozdrtila ve třech setech a stala se tak grandslamovou šampionkou, čímž si získala srdce celého Česka. To netrpělivě čekalo na Bářin další zápas.

Vítězstvím Krejčíková přepsala historii

Všichni jí drželi palce, aby zvítězila i ve čtyřhře. Což se podařilo. Bára se tak stala první tenistkou po 21 letech, která na French Open získala double. Naposledy něco takového dokázala v roce 2000 Mary Pierceová.

Předtím se to povedlo také legendám Martině Navrátilové (1982, 1984), Američankám Billie Jean Kingové (1972) a Chris Evertové (1974-75), Australance Margaret Courtové (1973) a Rumunce Virginii Ruziciové (1978) 

Krejčíková se stává podruhé v kariéře světovou deblovou jedničkou  a celkově se díky vítězství ve dvouhře posouvá na 15. příčku světového žebříčku.

S Kateřinou Siniakovou prošly turnajem suverénně jako druhý nasazený pár, ve finále porazily americko-polskou dvojici Bethanie Matteková-Sandsová, Iga Šwiateková 6:4, 6:2 . Dvojice slaví třetí společný grandslamový titul.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy