Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Barbara Nesvadbová obětí stalkingu: Byla jsem naivní, bála jsem se, přiznává

+ Dalších 6 fotografií

Barbara Nesvadbová to s muži nikdy neměla lehké. Životem spisovatelky prošlo hned několik mužů, provdala se ale jenom jednou, a to za Karla Březinu, se kterým má dceru Bibianu. Před dvěma lety si prožila peklo, když se seznámila se stalkerem. Jak přiznala v rozhovoru pro eXtra.cz, v lidech vidí jenom to dobré, tudíž snadno naletí. 

Barbara Nesvadbová před dvěma lety prožila nepříjemné období. Autorka několika bestsellerů má na muže smůlu. Po nevydařeném manželství s Karlem Březinou, z nějž vzešla dcera Bibiana, narazila před dvěma lety na stalkera. Jak přiznala v rozhovoru pro eXtra.cz, do jisté míry si za to může sama, a to z prostého důvodu: v lidech vidí pouze ty dobré vlastnosti.


"Já jsem bytost, která ostatním nekonečně věří, a mám pocit, že v mém okolí jsou všichni hodní, nicméně situace, kdy vám někdo enormně narušuje soukromí a vy se ho nedokážete slušně zbavit, protože na to není žádná zákonná norma, není vůbec jednoduchá," říká. Ostatním ženám, které se v této situaci octnou, by poradila hned několik věcí. "Nebát se, což je enormně těžké. Svěřit se někomu, s kým si o té situaci můžete povídat, a nepodcenit tu situaci," apeluje na všechny.

Nesvadbová na muže nezanevřela

Jak ale přiznala, ani tento incident ji nepřipravil o její věčný optimismus. "Myslím si, že mám i přes své rodiče dost pokusnou schopnost s událostmi, ať už s pozitivními tak negativními, že na ně koukám z výšky. Mně vždycky maminka říkala, že člověk se musí naučit se dívat na vlastní život z třetího patra," vysvětlila při příležitosti zahájení výstavy Pavlíny a Jana Saudkových nadace Be Charity.


I ty negativní emoce však dokáže proměnit v to dobré. "Mně jsou emoce největší inspirací při psaní. Ať už je to absolutní hysterie, nebo propadnutí lásce," přiznává. I v současné době se stále aktivně věnuje psaní a náměty čerpá především z okolního světa. "Já hrozně ráda pozoruji lidi. To mám asi po našich, protože ti byli psychiatři," směje se.

Navzdory své špatné zkušenosti s muži na vztahy nezanevřela. Má však jasnou představu o tom, s kým by na rande jít nechtěla. "Já si myslím, že každý spisovatel do těch děl otiskuje sebe a píše skrze sebe. Tak si nedokážu představit, že bych měla jít na rande s autorem švédských kriminálek. To nechci," říká s humorem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy